Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 10.09.2017 13:34
Czy seria GTA może trafić na Switcha? Rockstar znów romansuje z Nintendo
2403V

Czy seria GTA może trafić na Switcha? Rockstar znów romansuje z Nintendo

Największą niespodzianką tego miesiąca bez wątpienia jest informacja o tym, że Rockstar przygotowuje remaster L.A. Noire, który na dodatek trafi nie tylko na PS4 i Xbox One, lecz także i na Nintendo Switch!

Tutaj też zaczyna się bardzo ciekawa sprawa, nad którą zdecydowanie warto się pochylić. Dobrze wiemy, że Rockstar do tej pory romansował z Nintendo na temat ekskluzywności juz w przypadku starszych konsol Nintendo. Warto przypomnieć tu o Grand Theft Auto Advance na GBA czy świetnie ocenianym Grand Theft Auto: Chinatown Wars na DSa wykorzystującym unikalne funkcje konsoli. Zresztą współpraca nie ogranicza się tylko do serii GTA. Pamiętnym jest choćby Manhunt 2 na Wii, który wzbudzał kontrowersje gdy zapowiedziano, że dzięki Wiilotowi będzie można dokonywać brutalnych zabójstw na nowy, bardziej angażujący sposób. A jak wiemy Nintendo przez wiele lat stroniło od takich tematów. 

Kody do GTA V

Teraz zaś firma zamierza wydać L.A. Noire na Switcha i nie będzie to taki typowy remaster, w którym podbija się grafikę i kończy całą robotę. Tutaj R* idzie o dwa kroki dalej. Dlaczego Albowiem detektywistyczne przygody Cole'a otrzymają pełne wsparcie dla wszystkich funkcji, jakie oferuje nowa konsola Nintendo. Z opisu produktu na stronie producenta wynika, że odświeżone L.A. Noire zaoferuje sterowanie ruchowe dzięki joy-conom, skorzysta z HD Rumble, będzie aktywnie wspierało ekran dotykowy, a nawet poszerzone kąty widzenia kamery, aby dostosować to do szerokich proporcji ekranu Switcha.

Takie wyjątkowe zaangażowanie Rockstar może świadczyć tylko o jednym. Firma bada rynek i potencjalne zainteresowanie graczy posiadających Switcha tytułami dla starszej widowni. Tutaj możemy trochę pobawić się w gdybanie i podsuwanie własnych propozycji. Jeśli romans wyjdzie Rockstarowi na dobre, całkiem realnym scenariuszem jest powstanie dedykowanej Switchowi odsłony serii będącej spin-offem głównego cyklu, pokroju Stories albo Chinatown Wars. Być może firma zdecyduje się też na przeniesienie na Switcha piątej odsłony GTA, choć patrząc na to, że w produkcji jest Red Dead Redemption 2, byłoby to spore obciążenie dla zespołu.

A co waszym zdaniem Rockstar powinien zrobić na Switcha? 

Źródło: https://www.keengamer.com/article/17047_will-the-next-grand-theft-auto-be-on-the-switch

Tagi: grand theft auto L.A. Noire nintendo switch Rockstar

Nie przegap