SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.08.2017 10:16
Zapomnijcie na długo o Grand Theft Auto VI. GTA Online notuje rekordowe wyniki
2928V

Zapomnijcie na długo o Grand Theft Auto VI. GTA Online notuje rekordowe wyniki

Kolejny raz potwierdza się, że GTA Online i Grand Theft Auto V to kury znoszące złote jajka. Take-Two oczywiście ma zamiar nadal wyciskać z nich jak największe profity.

Take-Two podało wczoraj do wiadomości publicznej swoje wyniki finansowe z ostatniego kwartału.  Oczywiście okazało się, że najważniejszymi tytułami w portfolio wydawcy były w ostatnich 3 miesiącach Grand Theft Auto V i GTA Online. W trakcie spotkania z inwestorami prezes Take-Two Strauss Zelnick powiedział, że GTA Online "zanotowało najlepszy kwartał w swojej historii". Wydawca prognozuje jednak, że wyniki finansowe GTA Online (generowane przez mikrotransakcje) mogą być jeszcze wyższe w kolejnych kwartałach. Korporacja uważa, że najlepszy, szczytowy moment dla GTA Online jeszcze nie nastąpił. 2018 rok fiskalny ma być rekordowy, jeśli chodzi o przychody z sieciowego segmentu w GTA V. W takiej sytuacji trudno spodziewać się premiery Grand Theft Auto VI w najbliższych latach - zyski z GTA Online są na tyle dobre, że wydawca nie ma do tego specjalnej motywacji. Kto wie zatem, być może GTA VI wyląduje dopiero na konsolach kolejnej generacji?

Kody do GTA V

Zelnick wspomniał w trakcie konferencji, że wyjątkowo duże profity zapewniła firmie aktualizacja Gunrunning do GTA Online. Na świetne wyniki Take-Two złożyły się również NBA 2K17, Mafia III, WWE 2K17.

Take-Two spodziewa się, że następny  rok będzie "rekordowy", głównie za sprawą premiery Red Dead Redemption 2 wiosną 2018 r. Prezes niestety nie chciał odpowiadać na pytania o ewentualną wersję pecetową Red Dead Redemption 2. Wypowiedź na ten temat ograniczyła się do stwierdzenia, że "wszelkie ogłoszenia na temat naszych marek będą wychodzić od podległych nam firm"

Prezes Take-Two zapowiedział również, że szykowana jest "bardzo wyczekiwana produkcja z jednej z największych marek 2K" Niektórzy spekulują, że może chodzić o nową odsłonę BioShock lub o Borderlands (Take-Two traktuje tę markę jako własność 2K).

Take-Two ujawniło przy okazji, że na okładce NBA 2K18 Legend Edition wystąpi Shaquille O'Neal. Potwierdzono datę premiery XCOM 2: War of the Chosen na PC, PS4 i Xone (29 sierpnia).

Ogólne wyniki finansowe Take-Two są znakomite. Zyski ze sprzedaży cyfrowej i fizycznych wydań gier wzrosły w ostatnim kwartale aż o 28%, w porównaniu z tym samym okresem 2016 r.

Tagi: Grand Theft Auto V pc ps4 Rockstar Take-Two wyniki xone