Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.07.2017 19:08
Resident Evil 7 nie spełniło oczekiwań
1848V

Resident Evil 7 nie spełniło oczekiwań. Capcom przedstawił wyniki finansowe

Nie mamy najlepszych informacji dla graczy, którzy pokochali „odświeżony Resident Evil”. Najnowsze wyniki finansowe Capcomu pokazują smutną prawdę – powrót do korzeni serii oraz inna perspektywa nie odniosły oczekiwanych rezultatów.

Resident Evil 7 zadebiutował na rynku pod koniec stycznia, więc możemy śmiało powiedzieć, że gra miała już czas na zaprezentowanie swoich atutów graczom z całego świata. Niestety, choć prognozy Capcomu nie były zbyt wygórowane, to najnowsza odsłona nie sprostała oczekiwaniom.

Resident Evil: Revelations na PlayStation 4 i Xbox One. Data premiery i cena odświeżonych zombiaków

Japończycy opublikowali raport finansowy, w którym potwierdzili aktualną sprzedaż Resident Evil 7 – grą zainteresowało się 3,7 mln graczy z całego świata. Rezultat nie jest imponujący, a w dodatku włodarze Capcomu oczekiwali, że w tym terminie uda im się osiągnąć 4 mln pudełek.

Korporacja osiągnęła wzrost dochodów o 7,5% względem tego samego okresu 2016 roku, jednak warto tutaj zaznaczyć, że w tym czasie pozytywne wyniki zaliczyły Monster Hunter XX (1,7 mln) i Resident Evil 6 (1,1 mln). Szczególnie ciekawy jest ten drugi rezultat, ponieważ gra ma już swoje lata, ale jak widać nawet na PlayStation 4 i Xboksie One znaleźli się chętni na tę opowieść. Ultra Street Fighter II The Final Challengers zaliczył podobno dobry start, ale nadal tytuł nie zgarnął miliona.

Capcom potwierdził, że zamierza sprzedać 10 milionów egzemplarzy Resident Evil 7, jednak trudno wyobrazić sobie, by w przeciągu następnych miesięcy klienci dosłownie rzucili się na pudełka…  Miejmy tylko nadzieję, że ta sytuacja nie wpłynie na Resident Evil 8.

Źródło: http://wccftech.com/capcom-37m-copies-resident-evil-7/

Tagi: Capcom resident evil 7 tweet