Resident Evil 7 - Poradnik. Broń, znajdźki, sekrety, trofea, zakończenia - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil 7 - Poradnik. Broń, znajdźki, sekrety, trofea, zakończenia

Resident Evil 7 - Poradnik. Broń, znajdźki, sekrety, trofea, zakończenia

Rozbo | 30.01.2017, 12:30

Witajcie w poradniku do Resident Evil 7. W środku znajdziecie garść przydatnych podpowiedzi, szczegółowe informacje dotyczące broni, znajdziek, jak również zakończeń gry (bez spoilerów) oraz zmian dotyczących najwyższego poziomu trudności. Zapraszamy! 

Poradnik został podzielony na sekcje. Poszczególne jego elementy będą z czasem aktualizowane o nowe informacje.

Recenzja Resident Evil 7. Sprawdźcie, jak oceniliśmy grę

Resident Evil 7 poradnik - Porady ogólne:

- Bądź spostrzegawczy. Warto w chwili oddechu zaglądać w każdy kąt. Amunicji w grze ciągle brakuje, ale możesz się doposażyć, jeśli tylko eksplorujesz wszystko, co można, rozwalasz skrzynki, otwierasz szuflady i szafki oraz zaglądasz za inne przedmioty. To tym bardziej istotne, że większość takich przedmiotów jak amunicja, składniki chemiczne itp. jest generowana losowo. Pamiętaj też o wszelkich znajdźkach. Mogą być rozmieszczone w lokacjach, do których w późniejszym momencie gry może nie być dostępu, dlatego nie warto odkładać poszukiwań na potem.

- Już Resident Evil 4 kładł szczególną uwagę na to w co strzelasz. Tutaj jest podobnie. Czasami zamiast strzelać przeciwnikowi prosto w łeb, lepiej celować w rękę, aby wstrzymać jego ataki, albo po nogach, aby skutecznie go spowolnić.

- Zmutowane stwory z czarnej mazi są dosyć przewidywalne. Poza tym można je łatwo zgubić, przechodząc przez dowolne drzwi i zamykając je za sobą. Trzeba jednak pamiętać o ich liczebności. Jeśli stłoczą się w jednym miejscu, mogą stanowić spore zagrożenie, dlatego warto posłać kilku do piachu. Z drugiej strony, stwory znikają z niektórych miejsc po pchnięciu akcji gry w konkretnym momencie.

- W przypadku rodziny Bakerów jest trochę trudniej, bo drzwi (a nawet ściany!) nie stanowią dla nich przeszkód. Poza tym często są niewrażliwi na Twoje ataki, więc marnowanie amunicji nie ma sensu. Jedyną możliwością ich zgubienia jest schowanie się w schronieniach, w których jest magnetofon do zapisu gry oraz zielona skrzynia z przedmiotami.

- Broń do walki wręcz można też używać, trzymając ją obiema rękami. Zadaje w ten sposób większe obrażenia (zazwyczaj dźgając oponenta, przez co łatwiej wycelować w wybraną część ciała). Jak to zrobić? Wystarczy przytrzymać przycisk precyzyjnego celowania, czyli lewy trigger.

- Znalazłeś zepsutą broń i myślisz, że to kawał rzęchu? Nic bardziej mylnego! Można ją naprawić przy pomocy zestawu naprawczego. Taka broń jest zazwyczaj dużo bardziej zabójcza niż standardowe. W grze znajdują się dwie zepsute bronie.

Źródło: własne

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper