Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.07.2017 12:08
Paint w Windows 10. Microsoft pozwoli na instalację aplikacji
839V

Paint w Windows 10. Microsoft pozwoli na instalację aplikacji

Wczoraj niektórzy zalali się łzami na wieść o tym, że nie stworzą już dzieł sztuki w Paint na Windows 10. Na szczęście takich osób było wiele a Microsoft nie zamierza patrzeć na sytuację z założonymi rękami.

Plan Microsoftu był pierwotnie taki, by definitywnie usunąć Paint z Windows 10. Gigant z Redmond uznał, że "rola dziejowa" tej aplikacji już się skończyła.

Paint może zostać usunięty z Windows

Inne zdanie na ten temat ma wielka grupa użytkowników, która zalała Microsoft (m.in. na Twitterze i Facebooku) żądaniami o utrzymanie wsparcia dla programu Paint. Ludzie zasypali amerykańską korporację również tysiącami obrazków tworzonych w rzeczonej aplikacji, udowadniając, że jest ona potrzebna w Windows 10.

Można już mówić o pewnym sukcesie tego "pospolitego ruszenia". Jesienią Microsoft planuje opublikować aktualizację Fall Creators Update, w której nie miało być już miejsca na Paint. Firma zmieniła jednak zdanie. Użytkownicy Windows 10, którzy zainstalują aktualizację Fall Creators będą mogli pobrać gratisowo Paint z Windows Store. Niestety program domyślnie nie będzie dostępny w plikach systemowych jak dawniej i nie będzie już dalej rozwijany, ale gigant z Redmond zapewnia, że utrzyma jego kompatybilność z nadciągającymi wersjami Windows 10.

Paint nie dysponuje specjalnie zaawansowanymi funkcjami, ale łatwo zrozumieć emocje związane z tym programem. Paint był bowiem dostępny w systemach Windows od samego początku (najpierw w Windows 1.0 z 1985 roku). Jako ciekawostkę wrzucam krótki filmik z tej "antycznej" aplikacji, która wspierała jedynie 1-bitową, monochromatyczną grafikę.

Microsoft chce, by wszyscy użytkownicy Windows 10 przesiedli się na Paint 3D. Możliwości tej aplikacji poniżej.

Źródło: http://www.techradar.com/news/microsoft-paint-not-hung-out-to-dry-just-yet-will-be-available-in-windows-store?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+techradar%2Fallnews+%28TechRadar%3A+Tech+News+and+Reviews%29

Tagi: