Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.07.2017 12:53
Niedługo nie zagramy w Diablo III, StarCraft 2 i World of Warcfaft na starszych systemach
2239V

Niedługo nie zagramy w Diablo III, StarCraft 2 i World of Warcfaft na starszych systemach

Niestety przychodzi smutny czas, by przesiąść się z radzieckiego tostera z zainstalowaną Windą XP na nowocześniejszy sprzęt, jeśli chcecie dalej korzystać ze starszych gier Blizzard.

Blizzard przypomniał dzisiaj, że kończy wspieranie gier działających na systemach operacyjnych Windows XP i Windows Vista od października 2017 r.

Windows Phone 8.1 jest trupem

Oznacza to oczywiście problemy dla osób, które posiadają starsze PC (albo są po prostu fanami Windows XP, bo trzeba przyznać, że był to znakomity system). Produkcje takie jak World of Warcraft, StarCraft 2, Diablo III, Hearthstone i Heroes of the Storm nie będą już wspierane na komputerach z zainstalowaną Vistą lub Windows XP.

Microsoft zakończył wypuszczanie aktualizacji dla Windows XP już 2009 roku, a dla Visty w 2012 roku. Blizzard uznał jednak kilka lat temu, że baza użytkowników tych systemów jest na tyle duża, że nie warto jeszcze wycofywać się z ich wspierania. W ostatnich latach liczba takich osób wyraźnie jednak stopniała.

"Te gry [World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone, Heroes of the Storm] nie będą już działać na starszych systemach operacyjnych w momencie gdy zakończy się ich wsparcie w październiku. Zachęcamy więc graczy do upgrade'u do nowej wersji systemu" - napisał na forum Battle.net Nate Valenta z Blizzard.

Tagi: Blizzard diablo pc starcraft ii windows vista windows xp