Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 16.07.2017 11:21
Kingdom Hearts III. Reżyser opowiada o drugim bohaterze, Toy Story i wersji na Nintendo Switch
593V

Kingdom Hearts III. Reżyser opowiada o drugim bohaterze, Toy Story i wersji na Nintendo Switch

Z okazji trwających właśnie targów D23 Expo Tetsuya Nomura porozmawiał sobie z kilkoma redakcjami i opowiedział światu o tym, jak widzi przyszłość Kingdom Hearts III, Sory, nowej grywalnej postaci oraz uniwersum Toy Story!

Współpraca Square Enix wraz z Disneyem dała nam jedną z najciekawszych, najpiękniejszych i najlepszych serii RPG jakie widział świat. Tetsuya Nomura przyznał w wywiadzie z IGN oraz Game Informer, że jest bardzo podekscytowany tym, co dziś ujawniono na targach D23.

Kingdom Hearts III - rozgrywka, prezentacja świata Toy Story i galeria screenów!

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że w Kingdom Hearts III zobaczymy nową grywalną postać, choć autorzy nie chcą jeszcze zdradzać kto nią/nim zostanie. Dodatkowo nasze drużyny będą nieco większe niż zazwyczaj, dzięki czemu będziemy mogli zmieniać sobie na bieżąco asystujące nas postacie, aby wzorem odsłony z PSP, czyli Birth by Sleep, można było tworzyć różnorodne Dimension Linki.

A co nasz mistrz myśli o wprowadzeniu do Kingdom Hearts świata Toy Story? Nomura bardzo chciał, aby tak się stało już od czasów drugiej numerycznej odsłony cyklu. Teraz, gdy kolejna główna odsłona wkroczy na salony, Pixar dogadał się z reżyserem i wspólnie wypracowali bardzo dobry plan współpracy. Dzięki niemu w KH3 zobaczymy zupełnie nową historię zabawek Andy'ego, których spotkamy tuż po wydarzeniach z drugiej części filmowej sagi. Pixar bardzo chciał aby to była oryginalna, a nie bazująca na ogranych motywach opowieść. 

Dodatkowo Tetsuya Nomura postanowił, iż nie będzie się rozdrabniał na wiele małych lokacji, a na dam jedną wielką pod postacią Galaxy Toys, które będzie miało wiele pięter, a do tego każde z nich będzie opowiadało pewną historię i miało unikalny klimat. Wszystko to, aby gracze nacieszyli się nowymi mechanikami zabawy, które zdaniem Japończyka nie były możliwe na poprzednich generacjach konsol.

A jeśli czekacie na kolekcję poprzednich odsłona w wersji na Xboksa One, to  możecie o tym  całkowicie zapomnieć. Nikt tego nie chce, jest już za późno i raczej zachodni gracz, który korzysta z Xboksa, nie byłby tym zainteresowany.

Jest zaś nadzieja na to, że mocno uproszczona technicznie wersja Kingdom Hearts III, trafi pewnego dnia na Nintendo Switch!

Źródło: http://gematsu.com/2017/07/tetsuya-nomura-kingdom-hearts-iii-second-playable-character-bigger-parties-toy-story-world

Tagi: