Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.07.2017 13:08
Steam. Pogrom nieuczciwych graczy. Największa fala banów w historii
1314V

Steam. Pogrom nieuczciwych graczy. Największa fala banów w historii

Polały się bany czyste, rzęsiste. Na pecetowe steamowisko, valvovisko.

Platforma Steam bije rekordy popularności (ostatnio Valve chwaliło się, że ma już 33 miliony aktywnych użytkowników). Niestety wraz z ogromnym zainteresowaniem Steam przyciąga też mnóstwo cheaterów.

Steam ma już 33 miliony aktywnych użytkowników

Spora część takich userów musi się pożegnać z sieciowym graniem na Steam. Wszystko w związku z potężną, bezprecedensową falą banów, którą zalała platformę Valve. Ban w ostatnich dniach otrzymało ponad 40 tysięcy graczy.

Firma wprowadziła jakiś czas temu nową odsłonę systemu Anti-Cheat, dzięki czemu może łatwiej wykrywać niecne praktyki używane w rozgrywce multiplayer. Valve skupiało swoje działania przede wszystkim na najpopularniejszych grach sieciowych dostępnych na platformie (głównie na DOTA 2 oraz Counter-Strike: Global Offensive). Od lat gracze PC skarżą się na psucie jakości zabawy online przez cheaterów, którzy nie zachowują się wg zasad fair-play, tylko uzyskują nieuczciwą przewagę np. przez zmodyfikowane oprogramowanie.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/07/11/valve-banned-over-40000-steam-users-after-the-summer-sale-the-biggest-ban-wave-in-steams-history/

Tagi: anti-cheat ban counter strike Dota 2 pc steam

Nie przegap