Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.07.2017 19:49
Splatoon 2 i Nintendo Online App. Zbiór najważniejszych informacji
656V

Splatoon 2 i Nintendo Online App. Zbiór najważniejszych informacji

Dzisiaj odbył się kolejny Nintendo Direct, który przyniósł sporo konkretnych informacji dla posiadaczy Nintendo Switchów. W tej wiadomości znajdziecie porządną dawkę najważniejszych konkretów.

Japońska korporacja przez ponad 20 minut prezentowała szczegóły dotyczące Splatoon 2, a jednocześnie zdradziła kilka informacji związanych z Nintendo Online App. Nowa aplikacja zadebiutuje na rynku już wkrótce.

The Wonderful 101 kolejną perłą na Nintendo Switch? Twórcy opublikowali tajemniczą grafikę

Dla wielu jedną z najważniejszych informacji dnia były szczegóły dotyczące Nintendo Online App. Aplikacja trafi na urządzenia mobilne dokładnie 21 lipca. Dzięki programowi posiadacze Nintendo Switchów stworzą lobby ze znajomymi w przykładowo ARMS i Splatoon 2, będą mogli rozmawiać, czy też dzięki SplatNet 2 sprawdzą statystyki, wyślą zaproszenia do rozgrywki sieciowej, wezmą udział w czacie głosowym, czy też zamówią przedmioty w grze.

Jeśli nadal nie zdecydowaliście się, czy warto zainwestować w Splatoon 2, to 16 lipca będziecie mogli wypróbować pozycję. Japończycy zdecydowali się na pierwszy Splatfest, który rozpocznie się o godzinie 24:00 (z 15 na 16 lipca). Wydarzenie będzie trwało 4 godziny.

W Splatoon 2 istotny będzie wygląd bohaterów. Teraz na początku zabawy dostosujemy wygląd postaci wybierając przykładowo oczy, włosy, czy też kolor skóry, a następnie dzięki zdobytej w grze walucie kupimy stroje. Zdecydowanie ważniejsze dla rozgrywki będzie wyposażenie, które pozwoli korzystać ze specjalnych umiejętności – przykładowo będziemy poruszać się szybciej, czy też otrzymamy możliwość unikania strzałów.

Autorzy postanowili dokładnie zadbać o graczy i pozwolą zainteresowanym dostosować czułość rozgrywki w każdym wariancie zabawy – sytuacja na pewno przyda się graczom, którzy dbają o najmniejsze detale i liczą na idealną reakcję.

Turf War to nadal najprzyjemniejszy tryb w grze, w którym będziemy malować farbą miejscówki. Autorzy zadbali oczywiście o nowe lokacje, a zawodnicy już teraz mogą szykować się do kreowania najlepszych taktyk.

Twórcy ponownie zdecydowali się na dość nietypowy pomysł w przypadku Ranked Battles. W grze znajdą się trzy tryby, ale deweloperzy zastosują rotację, która będzie odbywać się co dwie godziny. Fani pozycji mogą szykować się na: Splat Zones, Tower Control i Rainmaker. Za zwycięstwa gracze otrzymają punkty i będą uzyskiwać lepsze rankingi w każdym z trybów.

Świetnie zapowiada się  League Battles – czteroosobowe zmagania z kumplami, w których będziemy rywalizować o punkty i rankingi. Deweloperzy stworzyli również Salmon Run, czyli tryb porównywalny do hordy – na początku gracze zmierzą się z falami przeciwników, a następnie rozpocznie się walka z bossem. Niestety, Salmon Run będzie dostępny w pozycji tylko w wyznaczonych godzinach/dniach.

Japończycy wysłuchali opinii fanów i stworzyli fabularną kampanię, w której pojawią się elementy platformowe, zmierzymy się z potężnymi bossami, ale samo Nintendo zapowiada tryb jako dobry wstęp do pozycji. Gracze za pomocą historii nauczą się podstaw i wypróbują różny bronie.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Nintendo nintendo Switch splatoon 2