Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.07.2017 14:00
Twórcy  Dishonored chcą walczyć z Anthem i Destiny 2
760V

Twórcy Dishonored chcą walczyć z Anthem i Destiny 2? Studio szykuje się do nowego projektu

Po udanym Dishonored 2 i Prey, studio Arkane szykuje się do nowego projektu. Firma poszukuje pracowników, a oferta pracy sugeruje spore zmiany względem poprzednich produkcji. Autorzy mogą przygotowywać grę pokroju Destiny 2 i Anthem.

Francuskie Arkane Studios od 2012 roku wrzuciło na rynek Dishonored, Dishonored 2, Prey oraz już wkrótce zapoznamy się z Dishonored: Death of the Outsider. Każdy z tytułów prezentował wysoki poziom, więc możemy mieć pewność, że autorzy przygotowują się już do kolejnego wyzwania.

Dishonored: Death of the Outsider. Zwiastun i data premiery samodzielnej opowieści

W ostatnich latach wielu deweloperów podążyło drogą „Live Service”, czyli produkcji sieciowych, które charakteryzują się długą żywotnością – dobrym przykładem jest na pewno pierwsze Destiny. Pozycja Bungie otrzymała sporo dodatków, a już teraz możemy mieć pewność, że identyczną drogą podąży Destiny 2 oraz Anthem. BioWare potwierdziło, że zamierza rozwijać nową markę przez wiele lat, a przygotowana struktura świata pozwala autorom na proste rozszerzenie świata przez liczne dodatki.

Bardzo możliwe, że Arkane Studios podąży właśnie tą drogą. Firma wciąż nie potwierdziła nowego, dużego projektu, ale na witrynie studia pojawiła się oferta pracy, która odnosi się właśnie do wspomnianego „Live Service”.

Od kilku lat Bethesda wydaje pozycje Francuzów i firma ma już spore doświadczenie w tym modelu biznesowym – w końcu korporacja wrzuciła na rynek The Elder Scrolls Online, a już wkrótce pozwoli graczom zakosztować w pełnej wersji Quake Champions.

Źródło: Twitter.com

Tagi: Anthem arkane studios Destiny 2 Dishonored live service