Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2017 17:04
Microsoft odpowiada na brak gier AAA na E3. Firma postawiła na różnorodność
2557V

Microsoft odpowiada na zarzut braku gier AAA na E3. Firma postawiła na różnorodność

Wielu fanów amerykańskiej korporacji narzekało na wystąpienie Microsoftu, podczas którego choć nie zabrakło gier, to jednak niektórzy liczyli na większe zestawienie produkcji z segmentu AAA. Firma postanowiła wyjaśnić sytuacje.

Microsoft przygotował obładowaną grami konferencję na tegorocznym E3, w trakcie której nie zabrakło mocnych tytułów przygotowanych wyłącznie na Xboksa One i PC (przykładowo Forza Motorsport 7), ale również mogliśmy spojrzeć na pozycje third-party (przykładowo Assassin’s Creed: Origins).

Rare: „Sea of Thieves to najlepsza gra, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy”

Po wystąpieniu pojawiły się różnorodne opinie. Niektórym graczom zabrakło mocnych pozycji AAA wydawanych wyłącznie na Xboksa One i w tej sprawie postanowił wypowiedzieć się Aaron Greenberg. Przedstawiciel Microsoftu podkreślił, że wszystko w tym wypadku było zaplanowane:

„Czujemy, że pokazaliśmy wiele gier AAA. Jest to trudne, bo jeśli pokażesz zbyt wiele gier AAA, to ludzie będą narzekać „och człowieku, wszystko, co pokazałeś to wielkie blockbustery, chcemy zobaczyć większą różnorodność”. I my pokazaliśmy to wszystko.”

Greenberg podkreślił, że na sprzęt Amerykanów zmierza mnóstwo świetnych gier i wiele z nich zadebiutuje wyłącznie na Xboksie One i PC. Posiadacze Xboksów One i sympatycy rozgrywki na PC mogą szykować się na między innymi następujące tytuły: Forza Motorsport 7, Crackdown 3, Sea of Thieves, Super Lucky’s Tale oraz State of Decay 2 – wszystkie wymienione pozycje zadebiutują na rynku do E3 2018, czyli czerwca.

Pewną ciekawostką jest fakt, że The Coalition jeszcze jako Black Tusk Studios pracowało nad zupełnie nową pozycją, ale gdy Microsoft przejął markę Gears of War, to formacja zajęła się stworzeniem czwartej odsłony. Twórcy mają nadal pracować nad rozwojem tego IP, więc wspomniany projekt prawdopodobnie nigdy nie zadebiutuje.  

Źródło: http://wccftech.com/microsoft-responds-lack-exclusives-xb1/

Tagi: e3 2017 Microsoft pc xbox one xbox one x