Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.05.2017 14:27
Far Cry 5 uderza w Amerykanów, więc powstała petycja
8477V

Far Cry 5 uderza w Amerykanów, więc powstała petycja. Gracze chcą usunięcia gry lub zmian

Ubisoft jeszcze przed E3 2017 zaprezentował nadciągającą odsłonę Far Cry. Niektórym graczom nie spodobała się koncepcja produkcji, więc powstała specjalna petycja. Autorzy mają bardzo konkretne „żądania”.

Far Cry 5 zostało umiejscowione fikcyjnym hrabstwie Hope, a dokładnie w amerykańskim stanie Montana. Gracz tym razem zmierzy się z kultem „Eden’s Gate”, czyli organizacją przestępczą, która swoje działania opiera na wierze. Głównym antagonistą został Joseph Seed, który przewodzi grupie wraz ze swoją rodziną.

Far Cry 5 oficjalnie! Zwiastun, data premiery i szczegóły

Już po zapowiedzi pojawiło się wiele negatywnych opinii, według których Ubisoft zamierza przez swoją grę zareagować na aktualną sytuację w Ameryce i pewien „podział społeczny”, ale w specjalnym komunikacie dyrektor kreatywny wspomniał, że jest to tylko i wyłącznie fikcja. Prace nad tytułem rozpoczęły się kilka lat temu, gdy nikt tak naprawdę nie spodziewał się zmian na amerykańskim podwórku.

Nie musieliśmy jednak długo czekać na poważniejszą reakcję. Gracze z Ameryki przygotowali petycje, w której domagają się radykalnych zmian w Far Cry 5.

„My amerykańscy gracze, którzy są większością twojej grupy odbiorców, prosimy o anulowanie gry lub zmodyfikowanie jej w taki sposób, by była mniej obraźliwa dla twojej największej bazy odbiorców.”

Twórcy petycji wspominają o między innymi zmianie złoczyńców „na bardziej realistyczną opcję” i proponują… Islamistów lub miejskie gangi. A gdy deweloperzy się na to nie zgodzą, to proszą o rezygnację z wyłącznie „białych, amerykańskich chrześcijan”, bo ich zdaniem w Ameryce bez najmniejszych problemów można znaleźć różnorodnych nacjonalistów. Pojawiają się nawet pomysły dotyczące ogólną zmiany koncepcji, czy też zmianę umiejscowienia wydarzeń.

Warto jednak zauważyć, że petycja  cieszy się słabym zainteresowaniem, a nawet gracze z Ameryki się z niej śmieją. Oczywiście sytuacja jest zrozumiała dla niektórych, amerykańskich środowisk, jednak Ubisoft zapewne nie zareaguje na tę wiadomość.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: far cry 5 petycja Ubisoft