Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.05.2017 20:26
Główny zły z Far Cry 5
9103V

Far Cry 5 oficjalnie! Zwiastun, data premiery i szczegóły

Ubisoft postanowił odsłonić jedną ze swoich niespodzianek jeszcze przed E3. Firma właśnie zaprezentowała Far Cry 5, czyli kolejną wielką produkcję przygotowaną przez francuską korporację. Poznajcie najważniejsze szczegóły dotyczące „piątki”.

Pierwsze plotki o nowym Far Cry pojawiły się kilka tygodni temu. Według wiadomości gra miała zostać umiejscowiona na Dzikim Zachodzie, ale dopiero drugi informator potwierdził umiejscowienie gry w Montanie.

Poznajcie antagonistę z Far Cry 5

Far Cry 5 zaprowadzi gracza do współczesnej Montany, gdzie obok pięknych drzew, urokliwych strumyczków i wielkich przestrzeni natrafimy na sektę. Już zdjęcie z okładki pozycji pozwoliło sądzić, że studio zdecydowało się na tak ciekawą tematykę.

Pod względem rozgrywki trudno tutaj oczekiwać wielkiej rewolucji, jednak przygotowane założenia mogą sprawić, że gra ponownie zainteresuje szerokie grono odbiorców.  

Ubisoft właśnie potwierdził wcześniejsze przecieki. Far Cry 5 zadebiutuje dopiero 27 lutego, więc jeszcze musimy trochę zaczekać na wielką przygodę w Montanie. Możemy mieć jednak pewność, że do tego czasu przynajmniej kilkukrotnie zobaczymy produkcję w ruchu – pierwsze spojrzenie już na tegorocznym E3.

Prace nad tytułem rozpoczęły się standardowo od „wycieczki”. Zespół pojechał do Montany, spędził tam 14 dni, rozmawiał z mieszkańcami i czerpał przyjemność z odkrywania krajobrazów.

Otrzymaliśmy również zapewnienie, że podczas rozgrywki zmierzymy się z kultem „Ojca”. Twórcy przygotowując się do kreowania opowieści postanowili dokładnie zbadać różne „kulty”. Właśnie wtedy odkryli, że nie wszystkie są zorganizowane wokół jednego lidera, a czasami grupy osób, które mają to samo zdanie. Tak właśnie jest w przypadku „Bramy Eden”, czyli sekty, która opiera się na rodzinie Josepha “The Father” Seeda.

Najważniejszym członkiem „organizacji” jest oczywiście Joseph. Jego prawą ręką został Jacob (starszy brat, 20-letnie doświadczenie w armii, posiada zestaw unikalnych umiejętności), a następnie John (młodszy brat, twarz organizacji). Czwartym liderem jest Faith opisywana jako „pół-siostra”.

Twórcy tym razem pozwolą graczom stworzyć bohatera. Wybierzemy jego płeć, pochodzenie i wygląd. Protagonistą został „niewymieniony z imienia” zastępca szeryfa, który został wysłany do miasta, by aresztować Josepha Seeda.

W tytule pojawi się kooperacja dla dwóch graczy i edytor poziomów!  

Tagi: