Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2017 18:02
Call of Duty: WWII z Operacją Cobra. Szykujcie się na wielkie bombardowanie
2064V

Call of Duty: WWII z Operacją Cobra. Szykujcie się na wielkie bombardowanie

Sledgehammer Games zamierza przedstawić graczom wiele ważnych dla historii wydarzeń w kampanii Call of Duty: WWII. Jedną z takich scen będzie na pewno Operacja Cobra, która ma zostać odpowiednio zaprezentowana podczas opowieści.

Sledgehammer Games w dniu zapowiedzi Call of Duty: WWII informowało o „odrobieniu zadania domowego”. Autorzy spędzili mnóstwo czasu na wertowaniu książek, zatrudniło do pomocy specjalistów z dziedziny II wojny światowej, a w dodatku deweloperzy rozmawiali z setkami weteranów, którzy brali udział w tej wojnie. 

Zapomnijcie o nielimitowanym sprincie w Call of Duty: WWII

Według najnowszych informacji, Call of Duty: WWII ma być napakowane ważnymi informacjami i wydarzeniami z czasów II wojny światowej. Twórcy chcą przez rozgrywkę zaprezentować graczom prawdziwą historię.

Właśnie z tego powodu będziemy świadkami między innymi Operacji Cobra – siedem tygodni po wylądowaniu na plażach w Normandii wojska alianckie nadal nie mogły opuścić terenu, więc zdecydowano się na specjalną ofensywę. Przez trzy godziny amerykańskie samoloty bombardowały pozycje niemieckie zadając tym samym ogromne straty. 

Podczas rozgrywki w Call of Duty: WWII będziemy świadkami właśnie tej operacji wojskowej, która ma zostać bardzo dokładnie zaprezentowana. Ciekawe, czy w tej sytuacji będziemy świadkami „problemów”, przez które Amerykanie na początku ostrzeliwali swoje wojska.

W sumie takie podejście do tematu historii na pewno może się podobać. Zdaniem Martina Morgana, historyka zajmującego się tematem WWII, Sledgehammer Games przygotowuje grę, która „może być najlepszą rzeczą” dla tego tematu.  

Źródło: http://www.dualshockers.com/call-of-duty-wwii-operation-cobra-largest-ever-xbox-one-ps4-pc/

Tagi: Activision Call of Duty: WWII Sledgehammer Games