Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 29.05.2017 10:15
Project Scorpio będzie dostępny w Chinach jeszcze w tym roku
944V

Project Scorpio będzie dostępny w Chinach jeszcze w tym roku

Chiny to tak dziwny kraj, w którym przez lata zakazana była sprzedaż konsol. Bo gry demoralizują, niszczą młodzież i ogólnie są całym złem tego świata. Obecnie sytuacja wygląda zgoła inaczej i Microsoft na spokojnie wejdzie z Project Scorpio na ogromny rynek Państwa Środka.

Prawie 1,5 miliarda mieszkańców to ogromna baza potencjalnych użytkowników, o czym doskonale wiedzą szychy z Redmond. Nawet pomijając niezbyt wysokie PKB przypadające na poszczególnego mieszkańca, Chiny stanowią niezwykle lukratywny rynek. Przekonało się już o tym m.in. Apple, którego iPhone mimo wysokiej ceny rozchodził się w Państwie Środka w więcej niż zadowalających włodarzy firmy ilościach.

Najlepsze konsolowe wersje gier na Project Scorpio? Tak twierdzi Microsoft

Podczas lokalnego eventu chiński oddział Microsoftu potwierdził, iz Project Scorpio zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku. Wcześniej dowiedzieliśmy się już, że premiera w Chinach nastąpi równolegle z resztą rynków na świecie. Nie ma mowy o żadnym opóźnianiu startu nowej zabawki amerykańskiej korporacji w najbardziej zaludnionym państwie świata.

Nie zabrakło oczywiście wychwalania mocy Project Scorpio, z chwytliwym "o 40 procent potężniejsza od jakiejkolwiek konsoli na rynku" włącznie. I tu za bardzo nie ma z czym polemizować - spece z Digital Foundry potwierdzili, że do czynienia będziemy mieli z prawdziwym mocarzem w segmencie sprzętu dedykowanego grom wideo.

Kwestią sporną pozostają za to gry, a te jak wiadomo są najważniejszym elementem układanki. Jak będzie wyglądał line-up Microsoftu na przyszły rok? Czy Amerykanie pójdą bez pardonu na noże z Sony? Tego dowiemy się już za niecałe 2 tygodnie podczas tegorocznego E3. 

Tagi: Chiny microsoft project scorpio