Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.05.2017 22:01
Bloodstained: Ritual of the Night to żart. Kickstarterowy hit znajduje się we wczesnej fazie powstawania
723V

Bloodstained: Ritual of the Night to żart. Kickstarterowy hit znajduje się we wczesnej fazie powstawania

Nie liczcie na szybką premierę Bloodstained: Ritual of the Night. W sumie trudno wierzyć, że ten tytuł kiedykolwiek wpadnie na rynek i zaprezentuje oczekiwaną jakość. Mogliśmy się spodziewać, że Japończycy nie śpieszą się z przygotowaniem pozycji, ale najnowsze informacje są zabawne.

W maju 2015 roku informowaliśmy czytelników o wielkiej zbiórce. Koji Igarashi zdołał namówić do swojej wizji przeszło 64 tysięcy graczy, którzy wpłacili na produkcję ponad 5,5 miliona dolarów. Studio otrzymało pieniądze, ale wyraźnie nie śpieszy się z przygotowaniem gry.

Bloodstained: Ritual of the Night nie dla Nintendo Wii U. Twórcy uśmiechają się do posiadaczy Nintendo Switch

Koji Igarashi to doświadczony deweloper, który przez wiele lat pracował nad serią Castlevania. Japończyk postanowił pracować na własny rachunek, ale sytuacja z Bloodstained: Ritual of the Night pokazuje, że niektórym nie służy brak „korporacyjnego bicza”.

Jego najnowsze dzieło powstaje od przeszło 2 lat, a aktualnie zdołano przygotować około 20-30% całej produkcji. Igarashi potwierdził tę wiadomość na łamach Famitsu, gdzie dodatkowo wspomniał, że „musi przyspieszyć rozwój”, bo może nie osiągnąć założonego celu.

Tytuł ma trafić na rynek w 2018 roku, ale czy tak będzie dowiemy się pewnie dopiero za rok. Japończycy zapewne wrzucą teraz „drugi bieg”, jednak może się okazać, że w ostatecznym rozrachunku nie będzie to dobra wiadomość dla graczy. Na Kickstarterze narodziło się sporo „wielkich obietnic”, które w dniu debiutu nie sprostały oczekiwaniom, ponieważ autorzy źle ocenili swoje możliwości.  

Źródło: https://www.destructoid.com/bloodstained-kickstarted-in-2015-is-only-20-to-30-percent-done-437626.phtml

Tagi: Bloodstained: Ritual of the Night Inti Creates koji igarashi