Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2017 14:04
Bohaterka z Bloodstained: Ritual of the Night
574V

Bloodstained: Ritual of the Night nie dla Nintendo Wii U. Twórcy uśmiechają się do posiadaczy Nintendo Switch

Koji Igarashi nadal nie zakończył prac nad Bloodstained: Ritual of the Night, ale deweloper ma bardzo ważną wiadomość dla wszystkich graczy wyczekujących na pozycję. Tytuł nie trafi na Nintendo Wii U, ale za to zadomowi się na nowym sprzęcie japońskiej korporacji.

Prawie 65 tysięcy darczyńców zainteresowało się Bloodstained: Ritual of the Night w 2015 roku. Gra była prawdziwym przebojem Kickstartera i projekt zebrał ponad 5,5 miliona dolarów podczas całej akcji. Twórcy nadal pracują nad dostarczeniem produkcji dla graczy.

Bloodstained: Ritual of the Night w Encyklopedii PPE.pl

Autorzy Bloodstained: Ritual of the Night nawet nie śnili o tak dobrej zbiórce na Kickstarterze. Koji Igarashi wielokrotnie informował, że jest zdumiony tak pozytywnym zainteresowaniem graczy, jednak  Japończyk ma świadomość, że musi teraz wrzucić na rynek prawdziwy hit.

Możemy mieć jednak pewność, że gra nie trafi na Nintendo Wii U. Chociaż port na sprzęt Nintendo był jednym z progów (dokładnie za 3 mln dolarów), to studio zdecydowało się zrezygnować ze wsparcia japońskiego sprzętu. Na  szczęście studio zamierza wrzucić tytuł na Nintendo Switch.

Gracze będą mogli oczywiście wybrać inną wersję – przykładowo na PlayStation 4 lub oczywiście na Nintendo Switch. W opcjach pojawił się również zwrot zainwestowanej gotówki. W sumie sytuacja nie powinna specjalnie nikogo dziwić. Autorzy chcą mieć pewność, że gra trafi do najszerszego grona odbiorców, więc decydują się na takie zmiany.

Materiał: Bestfriendvania - Bloodstained: Ritual of The Night (E3 Demo)

Źródło: http://attackofthefanboy.com/news/bloodstained-drops-wii-u-version-but-will-come-to-switch/

Tagi: 505 Games Bloodstained: Ritual of the Night nintendo switch