Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.05.2017 15:05
Jedna z kart z Gwinta od CD Projekt RED
906V

Gwint otrzyma sporo zmian. Twórcy zdradzają konkrety

CD Projekt RED odlicza godziny do wielkich, otwartych testów Gwinta. Już w przyszłym tygodniu każdy zainteresowany otrzyma możliwość zapoznania się z produkcją i z tej okazji deweloperzy zdecydowali się wprowadzić szereg istotnych zmian.

Od 24 maja Gwint będzie dostępny dla wszystkich graczy. Twórcy zdecydowali się na otwartą betę na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych. Z tej okazji pozycja otrzyma sporą aktualizację.

Zobaczcie najciekawsze akcje turnieju GWENT Challenger

CD Projekt RED będzie przez następne miesiące bardzo promował i zarazem rozwijał Gwinta. Studio liczy na spore zainteresowanie karcianką, ponieważ gra może systematycznie generować zyski, gdy deweloperzy będą opracowywać między innymi Cyberpunk 2077.

Właśnie z tego powodu firma dokładnie sprawdza każda aspekty gry, pyta fanów, prosi o informacje zwrotne i ulepsza. Od przyszłego tygodnia pozycja otrzyma sporą aktualizację, która wprowadzi:

  • 20 nowych kart – Wraz z Publiczną Betą wprowadziliśmy do gry ponad 20 nowych kart, a także animowane wersje dla wszystkich kart w grze. Dodaliśmy też nowy składnik służący do ich tworzenia — Pył Meteorytowy.
  • Liderzy wkraczają na pole bitwy – Liderzy wszystkich frakcji otrzymali nowe umiejętności. Od teraz każdy z nich jest również kartą, która może zostać zagrana na planszę.
  • Nowe talie startowe – Talie startowe wszystkich frakcji zostały wzmocnione — każda z nich posiada 4 złote i 6 srebrnych kart, dzięki czemu gracze mają więcej możliwości taktycznych.
  • Wyzwania – Wyzwania to nowy tryb, który pozwala lepiej poznać zasady GWINTA, rozwijać umiejętności oraz zobaczyć, jak tworzyć efektowne zagrania. Za ukończenie każdego wyzwania czeka nagroda, w tym karty liderów frakcji.
  • Reorganizacja Królestwa Północy – Królestwa Północy dysponują zupełnie nową umiejętnością — Pancerz osłania jednostki przed obrażeniami, które normalnie zmniejszyłyby ich siłę. Co więcej, umiejętności większości kart Królestw Północy znacząco zmieniły się, dzięki czemu frakcja ta oferuje zupełnie nowy styl gry.
  • Zmiany w działaniu kart pogody – Jednostki objęte działaniem pogody teraz tracą punkty siły co turę. Jeżeli efekt pogody nie zostanie usunięty z rzędu na czas, jednostki nią dotknięte zostaną przeniesione na Cmentarz.

Gracze mogą liczyć również na nagrody za uczestnictwo w zamkniętej becie:

„Na starcie Publicznej Bety otrzymasz 2 Beczki z Kartami za każdych 5 poziomów doświadczenia i 2 Beczki z Kartami za każdą rangę zdobytą podczas zamkniętych testów GWINTA. Otrzymasz również dokładną liczbę Beczek kupioną przez Ciebie podczas Zamkniętej Bety, a także awatar z Geraltem (Wiedźmin 1) oraz tytuł Pioniera. No i nie zapomnij o animowanej wersji złotej karty Geralta — będzie czekać na Ciebie w kolekcji.”

Zainteresowani zgarną również unikatowe tytuły oraz ramki dla awatarów – są to nagrody na koniec sezonu rankingowego. Dodatkowe szczegóły zostały ujawnione na poniższym materiale.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: aktualizacja beta CD Projekt RED Gwint