Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.05.2017 20:38
Destiny 2 gameplay
5380V

Destiny 2. Gameplay prezentuje nowy rozdział marki Bungie

Bardzo długo czekaliśmy na ten dzień. Bungie na 18 maja zapowiedziało wielką prezentację rozgrywki z Destiny 2, więc sympatycy Strażników powinni przygotowywać się na wielką opowieść.

Bez wielkiego zaskoczenia. Bungie w tym roku zaprezentuje graczom Destiny 2, a produkcja ma zawierać zdecydowanie większą zawartość od swojego poprzednika. Dzisiaj możemy spojrzeć na prezentację pierwszej rozgrywki.

Nowa gra Bungie cieszy się ogromnym zainteresowaniem 

W Los Angeles odbywa się dzisiaj wielkie święto fanów Destiny. To właśnie do Stanów Zjednoczonych zjechali się dziennikarze z całego świata, ponieważ Bungie właśnie w tym miejscu zaprezentuje rozgrywkę z nadciągającej kontynuacji.

Na miejscu jest nasz dziennikarz – Rozbo – który przygotuje dla Was specjalną relację. Piotrek jest wielkim fanem produkcji Bungie i możecie mieć pewność, że jego tekst będzie obładowany gorącymi smaczkami oraz szczegółami. Możecie się przygotować na pierwsze wrażenia na PPE oraz konkretny tekst w nadchodzącym PSX Extreme!

Na dobry początek spojrzeliśmy na wyśmienity zwiastun, który zapowiada historię. Ostatni azyl dla ludzkości upadł, ale na jego gruzach, dzięki Strażnikom, powstało zupełnie nowe miejsce, które ma zaoferować wszystkim zainteresowanym nowy początek. Gracze zmierzą się z elitarną armią zwaną „Czerwony Legion”.

Następnie mogliśmy spojrzeć na efektowny atak „Czerwonych”… Po szybkim materiale wprowadzającym, twórcy pokazali czysty gameplay! Pierwsze wrażenia? Walka o planetę wygląda wyśmienicie. Bohaterowie wykorzystują specjalne moce (każdy ma trzy i trzy bronie!), a dodatkowo możemy potwierdzić maksymalny poziom – wcześniejsze plotki informowały o 20 lvl. Rywalizacja jest niezwykle dynamiczna.  

Deweloperzy zapowiadają – to zupełnie nowy początek dla wszystkich graczy. Gra otrzyma pełnoprawną kampanię z wieloma filmikami przerywnikowymi. W pozycji nie zabraknie nowych światów do odkrywania, kolejnych raidów, strike'ów, zmagań PVP (nowe mapy i tryby), broni, pancerzy… Wszystkiego! Ponownie podczas rozgrywki wcielimy się w Huntera, Titana i Warlocka. Każda z klas otrzyma multum nowych zdolności, które zupełnie zmienią nasze podejście do rozgrywki.  

W grze trafimy na cztery planety: Ziemię, Io, Nessus, Titan. Studio pozwoli graczom na dynamiczne przechodzenie pomiędzy planetami. Wystarczy wejść w menu i wskoczyć z przykładowo Ziemi na Io – ominiemy w ten sposób HUB. Każdy świat będzie prezentował sporą mapę pełną aktywności – misji pobocznych, miejsc do odkrywania, czy też tajemniczych „Death Zone”.

W Destiny 2 pojawią się klany! Zawodnicy bez najmniejszego problemu stworzą formacje, zaproszą do nich znajomych i będą wspólnymi siłami wykonywać zadania. Bungie zajęło się pełnym wsparciem „in game”.  Twórcy pozwolą śmiałkom na zbieranie „nagród” klanowych i podarunki otrzymają nawet gracze, którzy będą tylko wpadać na weekendowe mecze PVP.

Beta odbędzie się latem i wezmą w niej udział gracze na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych. Tytuł w wersji an PC będzie dostępny na Battle.net! 

Tak grę zapowiedział CEO Activision, Eric Hirshberg:

„Destiny stało się przełomową, nową marką z ogromną światową społecznością pasjonatów. Dzisiaj oferujemy graczom pierwsze spojrzenie na rozgrywkę z Destiny 2. Destiny 2 ma niesamowitą historię, charakterystycznego antagonistę, wspaniałe postaci, z którymi chcesz wyruszyć na epicką przygodę w ramach doskonałego gameplayu, z którego znane jest Destiny. Razem z naszymi partnerami z Bungie uważnie słuchaliśmy naszej społeczości i rozważnie dodaliśmy innowacje, które czynią grę szerzej dostępną dla różnych typów graczy".
 

Kilka słow dodał CEO Bungie, Pete Parsons:

„To bardzo ważny, przełomowy moment dla naszego studia, a nie dotarlibyśmy do niego bez stałego wsparcia naszych partnerów z Activision, Sony, a obecnie też Blizzarda” Nasza wspaniała społeczność graczy była z nami na każdym etapie podróży. Przy pracy nad sequelem nasz zespół dokłada wszelkich starań, by w uniwersum gry odnaleźli się bez trudu tak powracający, jak i nowi Strażnicy, a każdy gracz znalazł dla siebie coś zgodnego z jego osobistym stylem i preferencjami. Przygotowaliśmy fascynujące miejsca, przygody i wciągającą rozgrywkę do odkrycia przez grających solo, w kooperacji czy też spełniających się w rywalizacji”.

Pozytywne informacje przekazał również Mike Morhaime, CEO i współzałożyciel Blizzard Entertainment:

„Sami będąc fanami Destiny, byliśmy bardzo podekscytowani wieścią, że kolejna część gry zmierza na PC. Cieszymy się wspierając Destiny 2 jako pierwszą nie stworzoną przez Blizzard grę na naszej platformie. Sami nie możemy się doczekać, by dołączyć do innych Strażników w wielkiej walce przeciwko Czerwonemu Legionowi”.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z historii, trybu PVP, prezentujące środowiska, sprzęt, czy też strike. 

Gra w wersji PC otrzyma:

  • Wsparcie rozdzielczości 4K
  • Przynajmniej 60 klatek na sekundę
  • Pełną obsługę myszy i klawiatury z niestandardowym mapowaniem
  • Czat tekstowy
  • Regulowany obszar widzenia
  • Szczegółowe ustawienia ekranu
  • Wsparcie dla monitorów 21:9

 

Cały zapis relacji: 

Tagi: Activision Bungie Destiny 2 gameplay