Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2017 14:18
Call of Duty: WWII i Destiny 2 z ogromnym zainteresowaniem
688V

Call of Duty: WWII i Destiny 2 z ogromnym zainteresowaniem. Activision Blizzard odnotowuje rekordowe wyniki

Activision Blizzard przedstawiło raport finansowy za pierwszy kwartał roku podatkowego 2017 i dzięki ujawnionym danym możemy gratulować przedstawicielom korporacji. Firma odnotowała rekordowe wyniki, a wiele na to wskazuje, że wkrótce będzie jeszcze lepiej.

Amerykańska korporacja bardzo późno przedstawiła dane, ale możliwe, że firma chciała po prostu uspokoić sytuację z zapowiedziami Destiny 2, Call of Duty: WWII, czy też Call of Duty: Black Ops 3 Zombies Chronicles. Wszystkie gry zostały oficjalnie ujawnione, więc jest to dobry moment na podsumowanie ostatnich rezultatów.

Call of Duty: Black Ops 3 Zombies Chronicles. Oficjalna prezentacja

A trzeba mieć świadomość, że jest co podsumowywać, bo Activision Blizzard świętuje rekordowe wyniki. W opublikowanym raporcie finansowym ujawniono 1,7 miliarda dolarów przychodu i 426 milionów dolarów zysku netto – w tym samym okresie 2016 roku liczby prezentowały się następująco: 1,45 miliarda i 363 miliony.  

Myślicie, że to dobry moment na otwarcie szampanów i długie wolne? Zdecydowanie nie. Korporacja przygotowuje się teraz do dwóch ogromnych premier, które już teraz cieszą się ogromną popularnością.

Call of Duty: WWII i Destiny 2 zbierają bardzo pozytywne opinie wśród graczy, którzy z wielką przyjemnością wydają gotówkę na zamówienia przedpremierowe. W przypadku pozycji Bungie klienci najchętniej sięgają po Edycje Kolekcjonerską, Limitowane Wydanie, czy też Edycję Digital Deluxe – według danych Activision jest to spowodowane Przepustką Sezonową, która rozszerzy pozycję o dwa duże dodatki. Możemy w tej sytuacji mieć pewność, że Destiny wykonało swoje zadanie.

Eric Hirshberg – dyrektor generalny – wspomniał podczas spotkania z inwestorami, że twórcy przygotowują „funkcje dedykowane” dla graczy na PC, ale szczegóły zawartości mamy poznać dopiero w późniejszym terminie.

Warto na pewno jeszcze dodać, że Blizzard odnotował 41 milionów aktywnych graczy miesięcznie, co daje 58% wzrost zainteresowania względem poprzedniego roku. Lepszy wynik przedstawiło Activision (48 milionów), ale i tak obie firmy deklasuje King – 342 miliony graczy wciąż cieszy się mobilnymi pozycjami stworzonymi przez deweloperów, którzy od ubiegłego roku należą do "wielkiej rodziny". 

Na zakończenie warto jeszcze przypomnieć, że Overwatch posiada 30 milionów zarejestrowanych graczy – ta marka jest już warta ponad miliard dolarów.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/05/04/call-duty-wwii-destiny-2-pre-orders-off-strong-start-according-activision/

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: WWII Destiny 2 tweet wyniki finansowe