Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.05.2017 11:44
Ubisoft zamierza czerpać większe zyski z mikrotransakcji kosztem nowych premier
1917V

Ubisoft zamierza czerpać większe zyski z mikrotransakcji kosztem nowych premier

Far Cry 5, The Crew 2, nowy South Park? Najbliższe miesiące będą dosyć ciekawe, jeśli chodzi o line-up Ubisoftu. Francuski wydawca ujawnia nowe informacje na temat swoich planów.

Niestety wygląda na to, że pomimo rekordowych zysków Ubisoft nie zamierza specjalnie ryzykować z wprowadzeniem na rynek nieznanych IP. W ogóle Ubisoft chce zmniejszać ilość premier nowych gier. Takie informacje przedstawiła firma podczas spotkania z inwestorami, kiedy podano rewelacyjne wyniki finansowe za ostatni rok fiskalny.

Ubisoft to obecnie największy wydawca gier na świecie

Jak wiadomo Ubisoft przygotowuje aktualnie nowe Assasin's Creed, Far Cry 5, The Crew 2, South Park, . Wszystkie te produkcje mają zostać wydane do marca 2018 r. To w zasadzie wyczerpuje temat premier gier AAA francuskiej firmy w tym okresie.

Jeśli chodzi o 2019 rok fiskalny (czyli okres od kwietnia 2018 roku do marca 2019), to Ubisoft ma plan wprowadzenia na rynek 4 kolejnych tytułów AAA. Jedną z tych pozycji ma być nowe IP. Tu trzeba zaznaczyć, że w prognozach firmy możemy przeczytać, że Ubisoft "zamierza w mniejszym stopniu opierać się na nowych premierach". Korporacja chce natomiast czerpać większe korzyści z dystrybucji cyfrowej (przede wszystkim z mikrotransakcji), więc możemy spodziewać się wrzucania systemów mikropłatności do praktycznie każdej głośnej produkcji Ubisoftu (taką tendencję widać już było chociażby w Ghost Recon: Wildlands i For Honor)

Przy okazji Ubisoft podał, że premiery gry Avatar można oczekiwać dopiero po kwietniu 2020 roku. Wygląda na to, że tytuł będzie towarzyszył premierze filmu w kinach (premiera na srebrnym ekranie odbędzie się w grudniu 2010 r).

Przypominam, że konferencja prasowa Ubisoftu rozpocznie się 12 czerwca, o godz. 22:00. Ubisoft zaprasza wszystkich graczy do oglądania livestreama z tego wydarzenia. Na Twitterze francuskiego wydawcy opublikowano małą "zajawkę" szykowanej konferencji prasowej.

Źródło: http://www.vg247.com/2017/05/17/ubisoft-has-a-new-aaa-ip-in-the-works-for-release-in-fy2019-but-its-aiming-for-lower-reliance-on-new-releases/

Tagi: Assassin's Creed e3 2017 ip Ubisoft