Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.05.2017 09:12
Ubisoft największym wydawcą świata. Konsole motorem napędowym rekordowych wyników
2848V

Ubisoft największym wydawcą świata. Konsole motorem napędowym rekordowych wyników

Wiemy od wczoraj, że Ubisoft wyda w najbliższych miesiącach na rynku nowe odsłony Assassin's Creed, Far Cry, The Crew oraz South Park. Wszystkie premiery odbędą się do końca marca 2018 roku. Warto przyjrzeć się również, jak wygląda raport finansowy francuskiego cyfrowego giganta.

Ubisoftowi idzie znakomicie. W ujawnionym raporcie finansowym firmy znajdujemy mnóstwo pozytywnych akcentów. Wyniki Ubisoft stale wzrastają. Tym razem obroty korporacji wyniosły 1,4 mld euro, co oznacza wzrost o 4,7% rok do roku. W ostatnim roku fiskalnym tylko z tytułu sprzedaży cyfrowej wygenerowano zyski w wysokości 729 milionów euro. Zysk operacyjny Ubisoft podskoczył aż o 40% rok do roku, do rekordowych 237 milionów euro, co spełniło wcześniejsze prognozy firmy.

Nowe odsłony Assassin's Creed, Far Cry, The Crew potwierdzone

Ubisoft twierdzi, że jest największym światowym wydawcą gier od początku 2017 roku, a najlepiej rozchodzącą się produkcją na globalnych rynkach w 2017 r. był Ghost Recon: Wildlands, który cały czas rozwija się wyśmienicie. Na drugim miejscu w branży, w 2017 roku, uplasowało się For Honor.

Aktualny rok fiskalny (czyli okres od 1 kwietnia 2017 do 31 marca 2018) ma być równie udany. Korporacja zamierza wydać 4 marki AAA: Assassin’s Creed, Far Cry, The Crew oraz South Park: The Fractured But Whole. Firma ujawniła już logo dwóch spośród tych produkcji (Far Cry 5 oraz The Crew 2). Obrazki znajdziecie w galerii.

Warto jeszcze wspomnieć o rozkładzie sprzedaży gier, którą zgłasza w swoim raporcie finansowym Ubisoft. Aż 41% wszystkich gier dystrybuowanych przez wydawcę przypadło na posiadaczy PlayStation 4. 27% tytułów kupili natomiast właściciele Xbox One, a tylko 18% pecetowcy.

Źródło: Ubisoft

Tagi: Assassin's Creed Far Cry pc PS4 south park the crew Ubisoft xbox one