Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.05.2017 20:00
Ubisoft pracuje nad nowym IP i trzema niezapowiedzianymi grami AAA. Firma przygotowuje się na kolejny rok
870V

Ubisoft pracuje nad nowym IP i trzema niezapowiedzianymi grami AAA. Firma przygotowuje się na kolejny rok

Ubisoft nie zmienia przyzwyczajeń. Firma właśnie potwierdziła cztery produkcje zmierzające do graczy w bliskiej przyszłości, ale jednocześnie deweloperzy opracowują już kolejne produkcje. Wśród tytułów nadciąga nowe IP.

Francuzi właśnie potwierdzili, że do końca marca 2017 roku zagramy w Assassin’s Creed: Origins, Far Cry 5, The Crew 2 oraz South Park: Fractured But Whole. Możecie mieć jednak pewność, że to nie koniec przyjemności, bo firma już planuje pozycje na kolejny rok kalendarzowy.

Far Cry 5! Zajawki zapraszają na prezentację gry

Na spotkaniu z inwestorami wypowiedział się dyrektor finansowy korporacji – Alain Martinez – który potwierdził, że deweloperzy planowali wydać w nadchodzących miesiącach jeszcze jeden tytuł. Gra sieciowa z „mocnymi operacjami na żywo” jest przygotowywana od dłuższego czasu, ale zdecydowano się opóźnić jej premierę. Zupełnie nowa marka została przełożona na okres od 1 kwietnia 2018 roku do 31 marca 2019 roku.

Jest to naprawdę ciekawa wiadomość, bo możemy mieć pewność, że Francuzi nie zmieniają przyzwyczajeń i pewnie pracują nad projektem przypominającym The Division oraz Ghost: Recon Wildlands. Już wcześniej twórcy z Francji potwierdzili, że zamierzają kreować więcej projektów, które będą angażować graczy do wspólnego pokonywania wyzwań.

Możemy jednak przypuszczać, że na tegorocznym E3 zobaczymy choć małą zajawkę nowej marki. Ubisoft zawsze pod koniec konferencji odpala „bombę” w stylu krótkiego zwiastuna, który ma dopiero przygotować klientów na przyszłoroczną premierę.

Jednocześnie Ubisoft potwierdził pracę nad trzema grami AAA, które również zadebiutują w terminie od 1 kwietnia 2018 roku do 31 marca 2019 roku. W tym wypadku musimy jednak mówić o znanych IP. Dyrektor generalny – Yves Guillemot – wspomniał dodatkowo, że przed nowym Rainbow Six zobaczymy świeżą pozycję z serii Ghost Recon.

To jak… Watch Dogs 3, The Division 2, nowy Splinter Cell, a może kolejny Rayman? W sumie prace nad tymi dwoma pierwszymi pozycjami już zostały "potwierdzone"… ;)

Źródło: http://www.dualshockers.com/ubisoft-delayed-new-ip-multiplayer-game-strong-live-operations/

Tagi: