Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.05.2017 12:27
Strategia biznesowa Konami się sprawdza... niestety
3173V

Strategia biznesowa Konami się sprawdza... niestety

Konami nie tylko skłóciło się z Hideo Kojimą. Wielki wydawca odwrócił się prawie całkowicie od tworzenia gier na konsole stacjonarne. Niestety wygląda na to, że inwestowanie w automaty pachinko to strzał w dziesiątkę.

Konami opublikowało raport finansowy za ostatni rok fiskalny, czyli okres od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017 r. Wychodzi na to, że japońska korporacja przyjęła właściwą strategię działania. O ile obroty Konami spadły o 8% rok do roku, to zyski operacyjne zwiększyły się w porównaniu z poprzednim rokiem fiskalnym aż o 47%. Dokładne wyniki znajdziecie w tabelce, w naszej galerii.

Konami, kpisz czy o drogę pytasz?

Firma największe obroty generuje z sekcji Cyfrowej Rozrywki, ale równie ważny dla firmy staje się dział Zdrowia i Fitnessu. Konami pochwaliło się wysokimi wynikami sprzedaży Super Bomberman R, na Nintendo Switch oraz PES 2017.

Cóż, przy tak pozytywnych wynikach trudno oczekiwać od Konami zmiany strategii. Możemy tylko trzymać kciuki, że japońska firma jednak zmieni zdanie i wrócić choćby do takich marek jak Suikoden, na co mogło wskazywać ostatnie ogłoszenie z ofertą pracy dla deweloperów.

Źródło: Konami

Tagi: biznes Konami metal gear solid raport finansowy zyski