Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2017 16:00
Franko 2 nadal powstaje
2127V

Franko 2 nadal powstaje. Twórcy znacząco przekładają datę premiery

Mamy na portalu czytelników wyczekujących nadal na Franko 2? Mam dla nich dobrą i złą wiadomość – po pierwsze gra wciąż powstaje, ale będziemy musieli na nią zaczekać jeszcze wiele miesięcy.

Pierwsze informacje na temat Franko 2 pojawiły się na naszym portalu w 2013 roku. Autorzy hucznie zapowiedzieli wielką produkcję, która od tego czasu jest wciąż rozwijana przez skromny zespół deweloperów.

Prace nad Franko 2 nadal trwają. W Sieci pojawiły się nowe screeny i postacie

Wielu graczy przestało już wierzyć, że gra kiedykolwiek powróci, ale autorzy przedstawili szczegółową informację na temat Franko 2. Tak, pozycja nadal powstaje, ale nie możecie oczekiwać premiery w przeciągu najbliższy pięciu, dziesięciu, a pewnie nawet nie dwudziestu miesięcy.

Franko 2 jeśli nawet zadebiutuje, to trafi do klientów w 2019 roku i tym samym studio World Software zamknie w ten sposób pięcioletni okres developingu. Premiera odbędzie się w okolicach 25-lecia rocznicy debiutu pierwszej odsłony. 

Twórcy jednocześnie pochwalili się bardzo rozbudowanym systemem walki, który zawiera aż 47 ciosów – zdaniem World Software w wielu podobnych pozycjach bohaterowie mogą pochwalić się zaledwie 7 atakami. W Franko 2 pojawi się 80 różnych przeciwników z najróżniejszym arsenałem oraz NPC, z którymi będziemy mogli wejść w interakcje.

Na zakończenie studio podsumowuje wydarzenia dość wymownymi słowami:

„Wbrew przykrym dla nas i samej gry okolicznościom, karygodnemu startowi, który zrodził się z niefrasobliwego układu, w który my jako twórcy pierwowzoru częściowo przez swoją naiwność, głupotę, wiarę w szczerości i możliwości pewnych ludzi weszliśmy -cały czas nieustannie idziemy do przodu, aby zrobić grę na miarę naszych potrzeb i ambicji;).”

Czekacie jeszcze na Franko 2? W galerii możecie spojrzeć na zestaw postaci, z którymi będziemy walczyć w trakcie historii. To prawdopodobnie ostateczne zestawienie. 

Źródło: Facebook.com

Tagi: data premiery franko 2 franko 2: revenge is back