Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.05.2017 12:58
Farpoint z reklamą TV. Sony walczy o sprzedaż PlayStation VR
928V

Farpoint z reklamą TV. Sony walczy o sprzedaż PlayStation VR

Wojciech nazwał ostatnio Farpoint "ostatnią nadzieją dla PlayStation VR". Ja nie będę tak dramatyczny, ale z pewnością trzeba powiedzieć, że goglom VR Sony przydałoby się mocniejsze software'owe wsparcie.

Fabuła w Farpoint zapowiada się całkiem obiecująco. Grupa naukowców trafia na dziwaczną planetę, na której natrafiają na wielkie stwory i tajemnicze maszyny, z którymi związana jest pewna zagadka. Gracz będzie musiał pomóc badaczom uciec z nieprzyjaznego globu.

Oculus Rift trupem? Niepokojące sygnały o goglach VR

Co ważne - deweloperzy skończyli już pracę nad Farpoint. Gra ma wkrótce trafić na półki sklepowe. Edycja standardowa kosztować będzie ok. 200 zła, ale za płytkę ze specjalnym kontrolerem-karabinem zapłacimy już ok. 320 zł.

Jeśli chodzi o największego konkurenta dla PS VR, czyli Oculus Rift, to można powiedzieć, że sytuacja nie wygląda dobrze. Facebook nie tylko ma ogromny problem prawny za sprawą konfliktu z ZeniMax, ale sporo wskazuje też na to, że firma może wycofywać się z tej technologii ze względu na małe zainteresowanie klientów. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Tagi: farpoint oculus rift PlayStation VR sony VR wirtualna rzeczywistość