Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.05.2017 11:50
Oculus Rift trupem? Gogle VR nie będą wystawiane na E3 2017. Współzałożyciel opuszcza firmę
3554V

Oculus Rift trupem? Gogle VR nie będą wystawiane na E3 2017. Współzałożyciel opuszcza firmę

Czy to już ostatnie podrygi gogli Oculus Rift? Ostatnio zadaliśmy takie pytanie, kiedy okazało się, że Facebook zdecydował się na znaczną obniżkę ceny tego sprzętu. Otrzymujemy kolejne sygnały, że przyszłość tej technologii stoi pod znakiem zapytania.

Facebook ma poważny problem z Oculus Rift. ZeniMax wywalczył niedawno w sądzie zadośćuczynienie od Facebooka za złamanie umowy z klauzulą poufności dotyczą technologii VR. Sąd przyznał ZeniMax 500 milionów dolarów, ale to nie koniec prawnych przepychanek między dwoma korporacjami. ZeniMax w marcu poinformował, że wytoczył kolejny proces Facebookowi. Tym razem żądaniem firmy jest całkowite zablokowanie sprzedaży gogli Oculus Rift na całym świecie.

ZeniMax prowadzi prawną batalię z Facebookiem

Drugi problem to ponoć niewielkie zainteresowanie Amerykanów technologią VR. Oculus Rift nie sprzedaje się zbyt dobrze, o czym można wnioskować po małej frekwencji na zamykanych stanowiskach demonstracyjnych w USA, o czym pisaliśmy w tym miejscu.

Zapewne w związku z tymi czynnikami Facebook zdecydował, że nie będzie wystawiać Oculus Rift na targach E3 2017. To pierwsza taka absencja tego hardware'u od 2014 roku, kiedy po raz pierwszy zademonstrowano Oculus Rift.

Warto też powiedzieć, że ekipę Oculus Rift opuścił ostatnio współzałożyciel Palmer Luckey, czyli jedna z najważniejszych osób odpowiedzialnych za powstanie tych gogli VR.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/04/30/oculus-will-skipping-e3-2017/

Tagi: facebook gogle vr kontrowersje oculus rift VR ZeniMax