Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2017 20:45
Star Wars: Battlefront II plakat
6733V

Star Wars: Battlefront II. Zwiastun, data premiery i konkrety fabuły

Stało się. Bez przecieków i krótkich filmików. DICE w końcu ujawniło pierwsze konkrety i pełny zwiastun Star Wars: Battlefront II

Nie możemy narzekać na brak atrakcji. Wczoraj zobaczyliśmy pierwszy zwiastun Star Wars: The Last Jedi, a dzisiaj do głosu doszli deweloperzy z DICE. Twórcy ujawnili długo wyczekiwany zwiastun, który przedstawia tegoroczną premierę.

Star Wars: The Last Jedi. Zwiastun wyczekiwanej opowieści

DICE zostało oddelegowane do rozwijania uniwersum Star Wars. To jeden z czołowych zespołów Electronic Arts, który pracuje teraz nad Gwiezdnymi Wojnami. Twórcy w listopadzie 2015 roku przedstawili graczom Star Wars: Battlefront, który choć oferował przyjemne strzelanie, to jednak cierpiał na brak zawartości.

Tę sytuację ma zmienić tegoroczna premiera. Star Wars: Battlefront II zostanie znacząco rozbudowany – gracze mogą liczyć na większą liczbę bohaterów, map, trybów, ale najważniejszym elementem będzie fabularna kampania.

Już w przypadku Battlefield 1 twórcy pokazali, że potrafią tworzyć ciekawe przygody, które bez wątpienia mogą osiągnąć olbrzymi sukces w świecie Gwiezdnych Wojen. Na to liczą gracze, a dzisiejszy zwiastun idealnie rozbudza oczekiwania.

Zacznijmy od konkretów. Star Wars: Battlefront II zadebiutuje 17 listopada na PlayStation 4, Xbox One i PC. Gracze zagrają 3 dni wcześniej dzięki Edycji Specjalnej lub dzięki abonamentowi EA Access i Origin Access – w tym drugim wypadku strzelamy od 9 listopada!

„W Star Wars Battlefront II zależało nam na uchwyceniu aspektu heroizmu oraz tego, jak w uniwersum Star Wars, każdy ma potencjał, by zostać bohaterem” – opowiada Matt Webster, producent wykonawczy w studiu Criterion.

Historia opowie ekscytującą opowieść, która rozegra się na przestrzeni 30 lat od zniszczenia Drugiej Gwiazdy śmierci:

„Kampania dla pojedynczego gracza w Star Wars Battlefront II zaprezentuje zupełnie nową, ekscytującą opowieść w uniwersum Star Wars, powstałą przy udziale sztabu scenarzystów Lucasfilm Story Group oraz studia Motive, odpowiedzialnego za projekt postaci. Nowa historia rozgrywa się na przestrzeni 30 lat od zniszczenia Drugiej Gwiazdy Śmierci i poprzez wydarzenia prowadzące do zawiązania Najwyższego Porządku. Fabuła przedstawia graczom postać Iden Versio, dowódcę Oddziału Inferno – jednostki elitarnych sił specjalnych Imperium Galaktycznego, równie zabójczej w walce na ziemi, jak i kokpicie pilota. Obok samej Iden gracze w ramach kampanii spotkają na swej drodze oraz zagrają jako inni kultowi bohaterowie ze świata Star Wars, tacy jak Luke Skywalker czy Kylo Ren."

Oczywiście istotną rozbudowę przejdzie również tryb sieciowy, dzięki któremu gracze będą uczestniczyć w trzech filmowych okresach – prequeli, klasycznej i nowej trylogii. Trafimy między innymi do: debiutującej w grze dżungli Yavin 4, miasta-portu kosmicznego Mos Eisley czy Bazy Starkiller-a. W produkcji nie zabraknie pojazdów naziemnych, latających, a podczas rozgrywki będziemy kierować również bohaterami:

„Oprócz kampanii dla jednego gracza zespół DICE rozwijał tryb wieloosobowy gry, tak aby stał się on najbardziej spektakularnym polem bitwy Star Wars. Star Wars Battlefront II wiedzie graczy śladami trzech filmowych okresów – prequeli oraz klasycznej i nowej trylogii – do różnorodnych i znanych scenerii, w tym do debiutującej w grze dżungli Yavin 4, miasta-portu kosmicznego Mos Eisley czy Bazy Starkiller-a. Gracze mogą wybierać spośród szerokiej gamy pojazdów naziemnych i latających oraz kierować losami swojego bohatera za sprawą spersonalizowanego systemu postępu postaci uwzględniającego bohaterów, złoczyńców, żołnierzy, a nawet myśliwce.”

Twórcy pamiętali również o wprowadzeniu do gry starć w kosmosie na galaktyczną skalę. W tym wypadku swoją znaczącą pracę odegrali deweloperzy ze studia Criterion!

„Star Wars Battlefront II wprowadza również jeden z najbardziej pożądanych przez fanów trybów, a więc starcia w kosmosie na galaktyczną skalę. Słynące z projektów najszybszych i najbardziej intuicyjnych gier wyścigowych studio Criterion odpowiada za kompleksową realizację walk w kosmosie, w tym dopracowanie modelu pilotowania, broni i opcji personalizacji. Gracze mogą znaleźć się w kokpicie najbardziej rozpoznawalnych statków, kluczyć między polami asteroid i przelatywać przez imperialne stocznie w przyprawiających o dreszcze kosmicznych pojedynkach.”

Zamawiając tytuł przed premierą otrzymamy specjalną zawartość inspirowaną nadciągającym filmem Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi.

„Fani, którzy zamówią Star Wars Battlefront II w przedsprzedaży, będą mogli uczcić kinową premierę filmu Gwiezdne wojny™: Ostatni Jedi™ zawartością zainspirowaną najnowszą częścią sagi, w tym wyjątkowym wyglądem Kylo Rena i Rey. Gracze będą mogli również wyposażyć obie postacie w ulepszenia zdolności w trybie wieloosobowym. Natomiast w pojedynkach w kosmosie będą polegać na ulepszeniach Sokoła Millenium z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi oraz na nowym statku Najwyższego Porządku.”

A teraz najlepsze... Oglądajcie pierwszy zwiastun! A do galerii dodałem okładki... ;)

Tagi: DICE Electronic Arts Star Wars: Battlefront II trailer zwiastun