Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2017 15:19
Project Scorpio
6192V

Project Scorpio. Tak wygląda dev kit! Konsola jest mocniejsza od standardowego modelu

Project Scorpio zostanie oficjalnie pokazany na E3 2017, ale już dzisiaj możecie spojrzeć na dev kit. Wersja dla deweloperów wygląda dość… Znajomo i oferuje jeszcze większą moc od standardowego modelu.

W ostatnich dniach stale otrzymujemy konkretne informacje o Project Scorpio. Microsoft zdecydował się na ujawnienie konsoli za pomocą brytyjskiego Digital Foundry – na dobry początek poznaliśmy specyfikacje.

Project Scorpio. Specyfikacja konsoli i ulepszenie gier z Xbox One i Xbox 360!

Dzisiaj otrzymaliśmy kolejne konkrety. Microsoft uczy się na swoich błędach i niedociągnięciach konkurencji, dlatego dev kit Project Scorpio jest tak naprawdę ulepszoną wersją Xboksa One przeznaczonej dla deweloperów. Inżynierowie otrzymali za zadanie stworzenie urządzenia, na które po pierwsze kreowanie gier będzie bardzo proste, a po drugie autorzy nie będą musieli spędzać czasu na ulepszeniu już istniejących pozycji dla Projectu Scorpio. Wszystko ma odbywać się automatycznie.

Dev kit Project Scorpio jest mocniejszy od standardowej wersji konsoli, ponieważ łatwiej jest przygotować tytuł na wyższym poziomie, a następnie go odrobinę „przyciąć” niż męczyć się w odwrotnej sytuacji. Tak to tłumaczy Microsoft:

„Naszym nadrzędnym zadaniem było ułatwienie deweloperom dotarcia do naszych celów: 4K, tekstur w 4K, stabilny framerate, HDR, szeroka gama kolorów i przestrzenne audio.”

Twórcy będą mogli dodatkowo skorzystać z mocy, która początkowo jest zarezerwowana wyłącznie dla systemu. To pomoże między innymi w dostosowaniu gier na wszystkie wersje konsoli – należy w tym miejscu zaznaczyć, że urządzenie może przekształcić się bez problemu w dev kit Xboksa One i Xboksa One S.

Jason Ronald, szef Xbox Advanced Technology Group, podkreślił, że urządzenie wspiera już zmienną częstotliwość odświeżania, bo choć jest to nowatorska technologia, to Amerykanie wierzą, że wkrótce dynamiczna zmiana częstotliwości odświeżania będzie standardem, na który będzie jednocześnie gotowy Project Scorpio.

Potwierdziły się również wcześniejsze plotki – dev kit posiada mały wyświetlacz z przyciskami OLED, dzięki którym deweloperzy mogą nawigować, sprawdzać informacje dotyczące gier i tym samym w łatwiejszy sposób ulepszać pozycję. Na wyświetlaczu pojawia się między innymi liczba klatek na sekundę. Urządzenie posiada takie same porty jak Project Scorpio.

Microsoft skupia się w istotny sposób na ułatwieniu całej pracy twórcom gier – z tego powodu dev kit działa bez większej konfiguracji. Wystarczy podłączyć urządzenie, pobrać aktualizację i można tworzyć. Sprzęt trafi do twórców z szybkim przewodem do transmisji danych – w ciągu 4 minut ma przesłać do 100GB. Pozwala to znacząco zmniejszyć czas pracy, gdy autorzy muszą przykładowo przesyłać kilkukrotnie wielkie paki plików na serwery i sprawdzać ich działanie. Teraz działa to szybciej.  

A teraz najważniejsze – przygotowane narzędzia pozwalają JEDNEMU deweloperowi w dwa dni przenieść jedną z najnowszych gier z Xboksa One na Project Scorpio i osiągnąć 4K. Wiadomość potwierdzili niezależni deweloperzy z The Coalition i Turn 10 Studios. Gdy produkcją zajmie się zespół, to czas portu zajmuje mniej niż jeden dzień.

Project Scorpio vs. dev kit

Project Scorpio Dev kit

Project Scorpio zestaw dev kitów

Źródło: http://www.gamasutra.com/view/news/295800/Inside_the_next_Xbox_Project_Scorpio_and_its_brandnew_dev_kit.php

Tagi: Microsoft project scorpio xbox one