Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.04.2017 09:34
Planescape: Torment - Enhanced Edition z polskim tłumaczeniem. Nad projektem czuwa Chris Avellone
2265V

Planescape: Torment - Enhanced Edition z polskim tłumaczeniem. Nad projektem czuwa Chris Avellone

Planescape: Torment, jedno z najwspanialszych dzieł Chrisa Avellone'a, mocno się zestarzało pod względem technicznym. Na szczęście nad tym erpegowym arcydziełem pochyliła się ekipa Beamdog, dzięki czemu niedługo zagramy w jej odświeżoną wersję.

Planescape: Torment dorobi się jeszcze w tym roku odświeżonej i ulepszonej wersji. Wczoraj ten radosny fakt potwierdził wam już Wojciech. W nocy pojawiła się jednak masa świeżych informacji na temat "Enhanced Edition", o których warto wspomnieć.

Planescape: Torment w Encyklopedii PPE.pl

Przede wszystkim całemu projektowi przewodzi Chris Avellone, który we współpracy z Beamdog naniósł do swojego magnum opus masę poprawek. Wg oficjalnej informacji deweloper wprowadził zmiany w balansie gameplayu, poprawki bugów i modyfikacje do systemu walki. Druga ciekawa rzecz: cała ścieżka dźwiękowa Planescape: Torment została zremasterowana "tak by dodać więcej głębi do świata Planescape: Torment".

Oczywiście najważniejszymi innowacjami jest tutaj podbicie rozdzielczości RPG-a. Planescape: Torment zadziała nawet w rozdzielczości 4K, dzięki przebudowaniu interfejsu. W grze pojawią się również takie elementy "uprzyjemniające życie", jak przybliżanie wskazanego obszaru, quickloot i inne. Przy przechodzeniu między obszarami nie będzie teraz żadnych loadingów. Produkcja będzie dostępna w polskiej wersji językowej, tak jak pierwotna wersja Tormenta.

Wymagania sprzętowe w wersji PC są następujące:

  •     OS: Windows XP, Vista, 7, 8 lub 10
  •     CPU: 1 GHZ
  •     RAM: 512 MB RAM
  •     Karta graficzna: kompatybilna z OpenGL 2.0
  •     Dysk twardy: 2 GB wolnego miejsca

Niestety tytuł nie wyląduje na konsolach. Potwierdzono natomiast, że w odświeżone Planescape: Torment zagramy na komputerach osobistych (Windows/macOS/Linux) i sprzętach z iOS/Androidem.

Cena? 20 dolarów w wersji PC i tylko 10 dolarów na smartfonach/tabletach. Gra trafi na rynek już 11 kwietnia 2017 r.

Tagi: Black Isle Studios chris avellone Interplay Planescape: Torment RPG