Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.03.2017 20:34
Snajper z Playerunknown's Battlegrounds
1603V

Playerunknown's Battlegrounds wielkim hitem Early Access. Gra w 3 dni zarobiła fortunę

Systematycznie w programie Early Access na Steam pojawiają się ciekawostki, które w mgnieniu oka zyskują tysiące fanów. Najnowszym przedstawicielem tego zjawiska jest Playerunknown's Battlegrounds, który w zaledwie 3 dni zarobił miliony, a jednocześnie rozkochał w sobie tysiące graczy.

Playerunknown's Battlegrounds to sieciowa strzelanka z elementami survivalu. Za pozycję odpowiada studio Bluehole, które wcześniej przygotowało między innymi TERA. Szefem zespołu odpowiedzialnego za grę został Brendad Greene, który jest uważany za ojca trybu Battle Royale.

theHunter: Call of the Wild na PlayStation 4 i Xbox One. Wielkie polowanie również na konsolach

Pod względem rozgrywki Playerunknown's Battlegrounds to bardzo typowy Battle Royale. Gracze trafiają na wielką mapę, muszą szukać przedmiotów i walczyć z pozostałymi osobami biegającymi po lokacji. Zawodnicy w trakcie zmagań nie tylko zbierają surowce, ale muszą z nich tworzyć bronie, pułapki, czy też najróżniejsze dodatki, dzięki którym mogą przetrwać. Tytuł charakteryzuje się bardzo dynamicznymi zmaganiami.

To prawdopodobnie ten ostatni element sprawił, że Playerunknown's Battlegrounds w 3 dni zarobiło ponad 11 milionów dolarów. Według oficjalnych danych pozycję sprawdziło już 67 tysięcy graczy, którzy bardzo chętnie uczestniczą w tej wersji „Igrzysk Śmierci”.

Możemy mieć pewność, że autorzy będą teraz w spokoju rozwijać propozycję, dodawać nową zawartość, a może wkrótce pomyślą o edycji na konsole? W końcu na PlayStation 4 i Xboksach One na pewno znajdzie się wielu chętnych na taką zabawę.

Materiał: PlayerUnknown's Battlegrounds official trailer

Źródło: Twitter.com

Tagi: early access PlayerUnknown's Battlegrounds steam zapowiedź