Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 25.03.2017 13:58
GameStop planuje zamknąć w tym roku aż 150 oddziałów!
2771V

GameStop planuje zamknąć w tym roku aż 150 oddziałów!

W dzisiejszych czasach, gdy gry (teoretycznie) kosztują coraz więcej, pojawia się spory problem dotyczący metod ich dystrybucji i późniejszych promocji.

A jak wiadomo, w przecenach niepodzielnie króluje cyfrowa dystrybucja wolna od wszelakich pośredników, limitów produkcyjnych czy transportu. Do tego jej rola w naszym rynku wciąż rośnie i zjada coraz większy kawałek tortu zwanego "sprzedażą". 

GameStop oczekuje wysokiej sprzedaży Xbox Scorpio

To właśnie może być przyczyną trudnej decyzji, jaką podjął właśnie największy i najstarszy sklep z grami pochodzący z USA. GameStop ogłosił, iż do końca 2017 roku zamknie aż 150 swoich najmniej rentownych oddziałów, co jest naprawdę wielkim ciosem dla firmy. 

Oszczędność podyktowana jest nową strategią rozwoju spółki i jej planami związanymi z otwarciem kilku marek technologicznych i tak zwanych "sklepów kolekcjonerskich". 

Dodatkowo impulsem w tym kierunku są czyste dane statystyczne. Firma zanotowała spadek sprzedaży sprzętu oraz nowych gier rzędu kolejno 29,1% oraz 19,3% w czwartym kwartale 2016 roku.

Co prawda 2017 rok przyniesie wzrost przynajmniej w tej pierwszej kategorii - za sprawą Switcha i Scorpio - lecz wciąż to za mało, aby uniknąć cięć.

Tagi: cyfrowa dystrybucja GameStop gry sklep wydanie pudełkowe