Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.03.2017 10:21
Sonic Forces. Pierwszy gameplay robi wrażenie. Premiera Sonic Mania opóźniona
1613V

Sonic Forces. Pierwszy gameplay robi wrażenie. Premiera Sonic Mania opóźniona

Pamiętacie wieści z lutego 2017 roku, kiedy Sega ogłaszała, że niedługo ujawni ważne ogłoszenie dla fanów Sonica? Już wiemy, o co chodzi!

Sega przedstawiła na imprezie SXSW pierwszy gameplay z Project Sonic 2017. A właściwie to powinienem napisać "Sonic Forces", bo taka jest finalna nazwa nowej produkcji japońskiej firmy. Poniżej znajdziecie rozgrywkę, którą można było podziwiać w trakcie konferencji firmy na SXSW.

Sega szykuje ważne ogłoszenie związane z Soniciem

Nad Sonic Forces pracuje Takashi Iizuka, który nazywa nową produkcję "ewolucją Sonic Colors i Sonic Generations". W grze mamy znaleźć "trzy style rozgrywki": współczesny i klasyczny. Trzeci styl nie został jeszcze ujawniony. Pewnie chodzi o ustawienie kamery - w klasycznym akcję będziemy obserwować z boku, jak w tradycyjnych platformówkach 2D.

Sega nazwała technologię, w oparciu o którą hula Sonic Forces "Hedgehog Engine 2". Firma twierdzi, że to ewolucja poprzednio wykorzystywanego silnika, korzystająca z globalnej iluminacji, fizycznego renderingu i kilku innych technik, które stały się już standardem w branży.

Za muzykę w Sonic Forces odpowiada Tomoya Ohtani. Producentem jest natomiast Shun Nakamura, który wcześniej był m.in. designerem Sonic R oraz Samba de Amigo.

Sonic Forces trafi na rynek w listopadzie/grudniu 2017 r. Premiera odbędzie się na PS4, XOne, Switch i PC.

Sega ogłosiła również, że będziemy musieli dłużej poczekać na Sonic Mania. Wydawnictwo trafi na rynek dopiero w miesiącach wakacyjnych 2017 r. Wcześniej Sega mówiła o premierze na wiosnę.


Tagi: