Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.03.2017 12:39
Outlast II zawiera bardzo kontrowersyjne sceny. Sprzedaż zablokowana w Australii
4336V

Outlast II zawiera bardzo kontrowersyjne sceny. Sprzedaż zablokowana w Australii

Wiemy już, kiedy Outlast II zacznie nas straszyć. Produkcja gry została zakończona i możemy już odliczać ostatnie tygodnie do premiery. Okazuje się jednak, że niektórzy nie będą mogli kupić w oficjalnej dystrybucji tego horroru.

Outlast II na pierwszy rzut oka nie oferuje tak hardkorowych klimatów jak polski horror Agony, ale okazuje się, że może to być złudzenie. Gra porusza bowiem tak kontrowersyjne wątki, że w ogóle nie będzie można jej kupić w Australii.

Outlast II w Encyklopedii PPE.pl

Premiera Outlast II została zablokowana w Kraju Kangurów przez decyzję urzędu Classificiaton Board, przypisującemu kategorie wiekowe każdej grze dostępnej na rynku. W przypadku Outlast II instytucja po prostu odmówiła przyznania maksymalnej klasyfikacji wiekowej, co oczywiście zamyka w aktualnej formie drogę do jej wydania w Australii.

Wszystko w związku z "motywami wskazującymi na przemoc o charakterze seksualnym". Gdyby z tytułu wycięto takie sceny gra prawdopodobnie otrzymałaby kategorię wiekową.

Poniżej możecie przeczytać pełną treść werdyktu australijskiego Classification Board. Uwaga na SPOILERY:

"W jednej z cutscenek bohater widzi rytualną orgię. Jego żona woła o pomoc, krzycząc "O Boże, to boli!", zwisając z łańcuchów. Wygląda to tak, jakby humanoidalne stwory, opryskane krwią, uprawiały seks.

Wygląda na to, że jeden z humanoidalnych stworów penetruje od tyłu drugą istotę, poruszając rytmicznie biodrami, co bezpośrednio ma wskazywać na uprawianie seksu.

Jeden z żeńskich stworów przytrzymuje bohatera i ociera swoje krocze o jego twarz. Bohater krzyczy w tym momencie: "Nie. Przestań!".

Tagi: