Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.03.2017 17:30
Kontrolery Joy-Con do Nintendo Switch
1492V

Nintendo Switch. Deweloper zdradza szczegóły wydajności i potwierdza proste tworzenie gier

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to aktualnie najpiękniejsza produkcja na Nintendo Switch, ale możemy mieć pewność, że w przyszłości zobaczymy jeszcze ładniejsze opowieści. Na temat wydajności wypowiedział się jeden z deweloperów, którego konkrety nastawiają bardzo pozytywnie.

Nintendo Switch to połączenie stacjonarnej z przenośną konsolą. Urządzenie zanotowało bardzo dobrą premierę, ponieważ gracze bardzo chętnie sięgnęli po nową platformę Japończyków.

Nintendo Switch. Świetna sprzedaż konsoli na całym świecie

Sprzęt już się pewnie rozgościł w domach wielu graczy, ale nadal nie otrzymaliśmy kilku szczegółów. Temat wydajności postanowił poruszyć Julian Eggebrecht – szef i dyrektor kreatywny Factor 5, czyli ekipy odpowiedzialnej za między innymi serię Star Wars: Rogue Squadron, czy też Lair, a jednocześnie zastępca szefa w Hulu.

Deweloper jest pewien, że Nintendo Switch może pochwalić się mocą pomiędzy Nintendo Wii U oraz Xboksem One. Jednak najważniejszym czynnikiem sprzętu jest bardzo proste tworzenie produkcji – kreowanie gier jest jeszcze łatwiejsze niż na PlayStation 4 i uwzględnia wszystkie nowoczesne standardy GPU.

Eggebrecht potwierdza tym samym ostatnie plotki, a jednocześnie podkreśla, że na Nintendo Switch nie powinno zabraknąć wsparcia twórców third-party, bo wrzucanie pozycji na tę platformę nie sprawi nikomu większych problemów.

Możecie mieć oczywiście pewność, że Julian jest dobrze poinformowany, bo w swoim czasie jego Factor 5 było technologicznym partnerem Nintendo i pomagało z ujarzmieniem dźwięku w Nintendo 64. W późniejszym czasie studio wspierało sprzęty Japończyków licznymi grami.

Materiał: Nintendo Switch. Testujemy 1-2-Switch - jak zabawa to zabawa!

Źródło: http://wccftech.com/nintendo-switch-performance-wii-u-xbox-one-development-even-easier-playstation-4/

Tagi: moc Nintendo nintendo switch