Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.03.2017 14:35
Nintendo Switch ekran + joy-cony
1830V

Nintendo Switch. Świetna sprzedaż konsoli na całym świecie

Japońska korporacja nadal nie potwierdziła oficjalnych danych sprzedaży Nintendo, ale konkretnymi informacjami podzieliła się firma SuperData. Przedstawiciele korporacji są pewni, że Nintendo może świętować.

Nintendo Switch to najnowsze urządzenie japońskiej korporacji. Sprzęt jest połączeniem przenośnej ze stacjonarną konsolą i taka propozycja rozkochała w sobie graczy z całego świata. Nintendo nadal nie potwierdziło globalnych wyników sprzedaży, ale takimi informacjami podzieliła się SuperData.

Nintendo Switch. Recenzja sprzętu

Analitycy z SuperData bardzo często przedstawiają konkretne wiadomości dotyczące zainteresowania gier oraz sprzętów i tym razem specjaliście opublikowali informacje na temat Nintendo Switch. Zdaniem firmy gracze z całego świata nabyli już 1,5 milion sztuk urządzenia!

SuperData skorzystała z oficjalnych danych opublikowanych między innymi przez Famitsu, GfK, czy też lokalne oddziały Nintendo – w Stanach Zjednoczonych sprzedano 500 tysięcy, w Japonii 360 tysięcy, we Francji 110 tysięcy i w Wielkiej Brytanii 85 tysięcy sztuk konsoli. Pozostałe egzemplarze nabyli gracze z innych krajów.

Warto tutaj na pewno wspomnieć, że Nintendo do końca marca chce sprzedać 2 miliony Nintendo Switchów. Możemy śmiało przypuszczać, że ten wynik nie będzie większym problemem.

Ciekawostką na pewno jest informacja dotycząc sprzedaży The Legend of Zelda: Breath of the Wild – zdaniem SuperData 89% nabywców skusiło się na kupienie pozycji i produkcję w wersji na Nintendo Switch posiada już 1,34 mln graczy.

Materiał: Nintendo Switch - unboxing i pierwsze wrażenia

Tagi: Nintendo nintendo switch superdata wyniki sprzedaży