Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.03.2017 10:31
Nintendo nadal blokuje materiały krytycznych YouTuberów
3524V

Nintendo nadal blokuje materiały krytycznych YouTuberów

Czy niesamowicie wysokie oceny The Legend of Zelda: Breath of the Wild to wynik jakiegoś wydawniczego spisku? Niektórzy tworzą teorie na ten temat.

Wszystko w związku z rekordowym wynikiem The Legend of Zelda: Breath of the Wild na Metacritic. Gra zebrała więcej ocen 10/10 niż jakakolwiek inna produkcja w historii tego portalu. Gracze zaczęli "bombardować" sekcję ocen użytkowników niskimi notami, co sprawiło, że gra posiada w tej chwili średnią na poziomie 7.7/10 od graczy.

Rekordowe oceny The Legend of Zelda: Breath of the Wild

To zapewne wynik działań trolli i złośliwych osób, które po prostu nie lubią Nintendo. Trzeba jednak wspomnieć o jednej sprawie, która działa w tym kontekście jak oliwa dolana do ognia. Niektórzy autorzy zgłaszają, że Nintendo nadal stosuje bardzo restrykcyjną politykę dotyczącą wysyłania kopii recenzenckich do osób, które w przeszłości były krytyczne wobec exclusive'ów japońskiej firmy. Restrykcje mają być też szczególnie dotkliwe na YouTube.

Na ten problem skarży się m.in. Angry Joe, który znalazł się kilka lat temu na "celowniku" Nintendo. Obecnie Angry Joe w ogóle nie może prezentować gameplayu ani materiałów graficznych z gier na Switch, bo japońska korporacja natychmiast zgłasza naruszenie praw autorskich i blokuje materiały w takich sytuacjach. Angry Joe stworzył w związku z tym filmik, w którym żali się, że chciałby zrobić recenzję nowej Zeldy, ale chyba będzie zmuszony zrobić to bez gameplayowych filmików, w związku z reakcjami Nintendo.

"Uważam że to złośliwe i samolubne. Wielka firma zachowuje się jak małe dziecko. Jest masa YouTuberów, którzy nigdy nie są blokowani" - skomentował sprawę Angry Joe.

Tematem zajął się również Boogie2988, który wspominał kilka razy w swoich materiałach, że znajduje się na "czarnej liście" Nintendo, które nie wysyła mu swoich najnowszych produkcji.

Źródło: YouTube

Tagi: angry joe kontrowersje Nintendo oceny youtube Zelda