Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.03.2017 19:58
Piękna prezentacja The Legend of Zelda: Breath of the Wild
5296V

The Legend of Zelda: Breath of the Wild na PC. Gracze przenoszą wielkie dzieło Nintendo

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to jedna z najlepiej ocenianych produkcji w historii i gra oficjalnie zadebiutowała wyłącznie na Nintendo Switch i Nintendo Wii U. Mogliśmy się jednak spodziewać, że niektórzy gracze będą chcieli przenieść tytuł na kolejne platformy.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to zdaniem wielu redakcji jedna z najlepszych produkcji ostatnich lat. Tytuł może pochwalić się zawrotną średnią ocen na poziomie 98% i bez wątpienia w tę pozycję trzeba zagrać.

Recenzja The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Tytułem wstępu pragnę zaznaczyć, że nie jest to oczywiście oficjalna praca przedstawicieli Nintendo, ale grupa zapaleńców-programistów od 2015 roku pracuje nad CEMU, czyli emulatorem Nintendo Wii U dla PC. To właśnie na tym programie „działa” The Legend of Zelda: Breath of the Wild, jednak trudno tutaj mówić o wyjątkowej rozgrywce, ponieważ aktualnie pozycja śmiga w około 15 klatkach na sekundę i jest obładowana błędami.

Mimo wszystko gracze zamierzają wciąż pracować nad tytułem. Ich zdaniem przeniesienie The Legend of Zelda: Breath of the Wild na komputery osobiste zajmie „tylko kilka miesięcy”. Warto tutaj dodać, że CEMU jest wspierane przez 1886 graczy, którzy w każdy miesiącu wpłacają na rzecz projektu przeszło 31,5 tysięcy zł (akcja na Patreon z 7881 dolarami). 

CEMU jest duchowym następcą Dolphina, czyli emulatora GameCube’a, który pozwala uruchomić między innymi Super Mario Sunshine w 60 klatkach na sekundę. Nintendo walczy ze wszystkimi podobnymi projektami, więc pewnie i CEMU zostanie wkrótce przyblokowane… Lub przynajmniej Japończycy spróbują zawalczyć z programistami.

Na zakończenie możecie spojrzeć na rozgrywkę z The Legend of Zelda: Breath of the Wild na PC (i7-4790K PC, GTX 780, 8GB RAM):

Tagi: Nintendo nintendo switch pc The Legend of Zelda: Breath of the Wild wii u