Firmware 4.5 dla PlayStation 4 i 2.40 dla PlayStation VR. Data premiery oczekiwanych aktualizacji

News
5971V
Firmware 4.5 dla PlayStation 4 i 2.40 dla PlayStation VR. Data premiery oczekiwanych aktualizacji
Wojciech Gruszczyk | 06.03.2017, 15:03

Sony rozsyła bardzo pozytywne wiadomości dla swoich klientów. Firma w końcu postanowiła przedstawić datę premiery oczekiwanych aktualizacji, które upiększą PlayStation 4 i PlayStation VR. Wielu graczy w końcu zapozna się z „bestią”.

12 stycznia Sony zaprosiło graczy do testowania najnowszej aktualizacji PlayStation 4. Standardowo na początku zainteresowani wysłali zgłoszenia, a później otrzymaliśmy cyfrowe klucze do zawartości. Jeśli dotychczas nie mieliście szczęścia i nie zostaliście wytypowani, to nie musicie się dłużej smucić.

Aktualizacja 4.5 dla PS4. Pięć najciekawszych funkcji

Sony rozsyła wiadomości do zainteresowanych graczy i potwierdza wcześniejsze plotki – firmware 4.5 dla PlayStation 4 i 2.40 dla PlayStation VR zadebiutuje na rynku już jutro! Jest to naprawdę świetna wiadomość, ponieważ tym razem firma przygotowała kilka konkretów, warto tutaj wymienić między innymi:

  • Wsparcie zewnętrznych HDD – Sony dostrzegło w końcu problem z małymi dyskami i pozwoli zainteresowanym podłączyć dodatkowy HDD dzięki USB 3.0. Zainteresowani mogą przygotować sprzęt o maksymalnym rozmiarze do 8TB. Posiadane pliki bez problemu przerzucimy na dysk zewnętrzny.
  • Własne tapety – bardzo długo czekaliśmy na tę funkcję. W końcu bez problemu wrzucimy na PlayStation 4 przykładowo zdjęcie kota i ustawimy pupila na tapecie. Gracze będą mogli dobrać cień menu, by mieć pewność, że ikonki będą widoczne.
  • Szybkie menu odświeżone – firmware 4.0 wprowadził szybkie menu (dwukrotne kliknięcie przycisku PlayStation na kontrolerze), a teraz Sony odświeży funkcję. Bez problemu będziemy tworzyć, łączyć i zarządzać podstronami.
  • Posty na statusie aktywności PlayStation Network – maniacy Facebooka i Twittera będą publikować słodkie statusy na PlayStation Network. W informacji oznaczymy znajomych, czy też dorzucimy zdjęcie.
  • Wsparcie Blu-ray 3D w PlayStation VR – posiadacze PlayStation VR w końcu włączą filmy Blu-ray 3D i będą oglądać je za pomocą gogli wirtualnej rzeczywistości.
  • Tryb "Turbo" – gry bez specjalnych łatek dla PlayStation 4 Pro działają lepiej pod względem płynności animacji.

To nie jest oczywiście ostateczna lista, jednak trudno aktualnie powiedzieć, że „bestia” (tak żartobliwie jest nazywany przez graczy tryb turbo) trafi do wszystkich graczy, ponieważ wciąż trwają testy funkcji. 

Sony zadbało również o możliwość wrzucania screenshotów oraz gifów bezpośrednio w aktywnościach, łatwiejsze ustawienie prywatności grup, zainteresowani zmienią kolor swojego ekranu profilowego, a dodatkowo przy zgłaszaniu niestosownych materiałów można podejrzeć swój wniosek.  

Materiał: PS4 Pro Boost Mode Tested: Just How Fast Is It?

Źródło: Twitter.com

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper