Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2017 14:16
PETA prosi o usunięcie futer z bohaterów Warhammera
2730V

PETA prosi o usunięcie futer z bohaterów Warhammera

People for the Ethical Treatment of Animals to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką o prawa zwierząt. Przedstawiciele organizacji wielokrotnie prezentowali ciekawe poglądy względem naszej branży, ale tego chyba nikt się nie spodziewał.

People for the Ethical Treatment of Animals powstało w 1980 roku i od tego czasu przedstawiciele walczą o prawa zwierząt. PETA zajmuje się nie tylko żywymi istotami, ale również tymi wirtualnymi, więc deweloperzy muszą wystrzegać się okrutnego traktowania między innymi czworonogów.

Krew, flaki i latające głowy świnek - tego chce organizacja PETA od twórców Farming Simulator 17

Nikt się jednak nie spodziewał, że PETA wystosuje oficjalne pytanie do Games Workshop – autorów serii Warhammer. Organizacja dostrzega, że w produkcjach z tego uniwersum pojawiają się futra, a przecież ten element ubioru nie pomaga wielkim wojownikom:

„Od potężnego Lemana Russa i Horusa Lupercal do Wojowników Chaosu i Sióstr Ciszy, Warhammer oferuje mnóstwo bohaterów, które noszą ubrania przypominające skóry zwierzęce, a one po prostu nic nie wnoszą. Zaprawieni w bojach wojownicy słyną z wojennego męstwa, ale noszą skóry martwych zwierząt, które nie dodają im żadnych umiejętności.”

Następnie firma zaznacza, że postacie z tego uniwersum noszą ubrania, które przypominają repliki martwych zwierząt, a nie jest to potrzebne. Gry mają propagować zły przekaz – noszenie futer jest akceptowane. W tej sytuacji PETA pyta, czy twórcy bohaterów mogą zmienić wizerunek wielkich wojowników i pozbawić ich strojów?

Jak sądzicie, twórcy powinni zmienić wizerunki bohaterów?

Materiał: Total War: Warhammer - Announcement Cinematic

Źródło: Twitter: Marcin Kosman

Tagi: