Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.09.2016 18:01
Krew, flaki i latające głowy świnek - tego chce organizacja PETA od twórców Farming Simulator 17
1893V

Krew, flaki i latające głowy świnek - tego chce organizacja PETA od twórców Farming Simulator 17

Znana organizacja People for the Ethical Treatment of Animals wielokrotnie nie kryła oburzenia na ostre traktowanie zwierząt przez twórców gier. Szefowie PETA postawili tym razem na odmienną taktykę – proszą deweloperów o kilka krwawych scen.  

W Farming Simulator 17 otrzymamy możliwość opiekowania się zwierzątkami, dzięki którym zarobimy grubą forsę. Twórcy postanowili wrzucić do produkcji kilka świnek i właśnie tę sytuację dostrzegli przedstawiciele PETA.

Organizacja wystosowała do deweloperów oficjalne pismo, w którym prosi Giant Software o przedstawienie rzeczywistego obrazu uboju zwierząt… Wiecie świnki wiszą głową w dół, a z ich ciała spływa krew.

„Farming Simulator 17 powinien pokazać koszmarną rzeczywistość, którą przechodzą świnie w rzezi lub gra powinna zmienić nazwę na Vegan Farming Simulator 17 i niech gracze uprawiają wyłącznie rośliny, bo reszta byłaby po prostu nieuczciwa.”

Jest to dość zabawna sytuacja, bo nie możemy zapomnieć, że to PETA wielokrotnie broniła zwierząt w grach wideo. To właśnie ta organizacja była oburzona, ponieważ w Battlefield 3 jeden z bohaterów zabija szczura…

Źródło: http://www.gamewatcher.com/news/2016-07-09-peta-asking-giants-software-to-add-pig-slaughter-footage-to-farming-simulator-2017

Tagi: