SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.02.2017 11:12
Nintendo Switch. Premierowa pula konsol już wykupiona w Japonii; sklepy przepraszają klientów
2338V

Nintendo Switch. Premierowa pula konsol już wykupiona w Japonii; sklepy przepraszają klientów

Nintendo twierdzi, że przygotowuje na premierę ok. 2 miliony egzemplarzy nowej konsoli Switch. Mamy kolejne doniesienia, które wskazują na to, że to jednak za mała ilość sztuk towaru.

Nintendo deklarowało niedawno, że na premierę swojej nowej konsoli przygotuje na wszystkie rynki 2 miliony egzemplarzy Switch. Firma zaznaczyła w kolejnej wypowiedzi, że "gdy zajdzie" potrzeba" może wyprodukować jednak więcej hardware'u. Wygląda na to, że ta potrzeba już zachodzi, bo ze świata napływają wieści od sklepów, które informują swych klientów, że już wyczerpały przyznaną pulę pre-orderów.

Ile kosztuje Nintendo Switch?

Szwedzka sieć sprzedaży Webgallen Sverige twierdzi, że ilość zamówień przedpremierowych na Nintendo Switch jest już w tym momencie wyższa, niż w przypadku okresu PlayStation 4 przed premierą sprzętu Sony. Cały zapas marcowy został już wyczerpany.

Z podobną sytuacją mamy do czynienia w Japonii. Wg poważanej grupy Media Create, która co tydzień informuje o wysokości sprzedaży gier i konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni, gracze zarezerwowali już ponad 80% sztuk Nintendo Switch, które przygotowano na marcową premierę.

Aktualnie w Japonii nie można już składać zamówień przedpremierowych w głównych sieciach detalicznych. Ostatnie sztuki hardware'u można pewnie jeszcze znaleźć w lokalnych i mniejszych sklepach (choć i tu konieczna jest rezerwacja towaru przed premierą).

Główne sklepy z elektroniką w Tokio, w słynnej dzielnicy Akihabara, już przygotowały informacje dla swoich klientów, że Nintendo Switch zostało wyprzedane (stanowiska możecie zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii). Oprócz informacji klienci znajdą tu również przeprosiny za zaistniałą sytuację. Cała nadzieja teraz w Nintendo, by znalazło sposób na wyprodukowanie większej ilości konsol. Niestety do premiery wyznaczonej na 3 marca zostało już niewiele czasu, więc w wielu krajach może wystąpić poważny problem z dostępnością konsoli.

W naszej galerii możecie też zobaczyć, jak prezentują się pudełka z grami na Nintendo Switch.

Źródło: DualShockers

Tagi: