Marcin Ciechański Marcin Ciechański 06.01.2017 11:24
Resident Evil 7. Data premiery
1035V

Resident Evil 7. Data premiery

Resident Evil 7 zbliża się wielkimi krokami. Kiedy przyjdzie nam zagrać? Sprawdźcie datę premiery Resident Evil 7!

Na kolejną odsłonę serii czekaliśmy blisko pięć lat. Resident Evil 7 będzie najgłośniejszą i najważniejszą premierą stycznia. Co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości.

Recenzja Resident Evil 7. Sprawdźcie, jak oceniliśmy grę

Fani już dawno zakreślili datę premiery Resident Evil 7 w swoich kalendarzach i nerwowo odliczają kolejne dni... Kiedy będziemy mogli sprawdzić produkcję Capcomu? Premiera Resident Evil 7 na całym świecie odbędzie się 24 stycznia 2017 roku. Także w Polsce.

Wyjątek stanowi Japonia, co może być zaskakujące, biorąc pod uwagę rodowód tego survival horroru. Gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni muszą wykazać się odrobinę większą cierpliwością, ponieważ zagrają dopiero dwa dni później niż reszta świata.

Akcja najnowszej odsłony będzie rozgrywać się w fikcyjnym mieście Dulvey w Luizjanie kilka lat po wydarzeniach znanych z Resident Evil 6. W roli protagonisty obsadzono przeciętnego Amerykanina Ethana Wintersa. Główny bohater poszukuje swojej żony, co zaprowadzi go do tajemniczej, opuszczonej przynajmniej na pierwszy rzut oka rezydencji rodziny Bakerów. Co go tam spotka? O tym gracze przekonają się najwcześniej 24 stycznia, kiedy Resident Evil 7 będzie miał swoją premierę.

Główne zmiany

Najnowsza produkcja Capcomu stanowi powrót do korzeni survival horroru. W przeciwieństwie do ostatnich odsłon serii, tym razem rozgrywka nie będzie opierała się na ciągłym naciskaniu spustu i walce z przeciwnikami. Większy nacisk położono na eksplorację oraz rozwiązywanie zagadek. Nie zabraknie rewolucji. Trudno inaczej nazwać zmianę sposobu ukazania akcji. W siódemce postawiono na widok pierwszoosobowy. Do tej pory gry z głównego nurtu serii Resident Evil charakteryzowały się widokiem z perspektywy trzeciej osoby.

Co ciekawe, po raz pierwszy w długiej, ponad dwudziestoletniej historii Resident Evil, twórcą scenariusza nie jest Japończyk. Capcom tym razem postawił na Richarda Pearseya. Nie jest to nowicjusz, jeśli chodzi o branżę gier. Przede wszystkim pracował przy takich tytułach, jak F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon oraz Spec Ops: The Line.

Nowa gra ma cechować się wyższym poziomem trudności w porównaniu do poprzednich części. Przynajmniej tak wynika z zapowiedzi deweloperów. Co za tym idzie, każde starcie z przeciwnikami ma być niezapomnianym przeżyciem, wywołując autentyczny strach i powodować przyspieszenie akcji serca.

Resident Evil 7 zmierza na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste.

Tak prezentuje się Resident Evil 7:

Tagi: data premiery resident evil 7 Resident Evil VII