Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.12.2016 15:58
Na kolejną grę Remedy Entertainment nie będziemy czekać 5 lat. Twórcy skupiają się na rozgrywce
799V

Na kolejną grę Remedy Entertainment nie będziemy czekać 5 lat. Twórcy skupiają się na rozgrywce

Remedy Entertainment to doświadczona ekipa, która przygotowała wiele świetnych gier, ale za każdym razem gracze musieli czekać na te historie wiele lat. Studio zamierza zmienić tę sytuację i na kolejną pozycję nie będziemy czekać tak długo.

Na ostatnią grę Remedy Entertainment czekaliśmy przeszło 3 lata. Quantum Break zostało zapowiedziane w 2013 roku, ale to i tak niezły wynik jak na Finów. Deweloperzy z tego studia zazwyczaj nie śpieszą się z projektowaniem pozycji, ale zmiany na rynku związane z krótkimi generacjami powodują, że twórcy muszą się śpieszyć.

Thomas Puha – przedstawiciel formacji od kontaktu z graczami – postanowił odpowiedzieć na pytania fanów na Twitterze. Autor zaznaczył, że nie będziemy czekać na kolejną pozycję Remedy 5 lat, ale nie możemy od nich oczekiwać wielkiego, otwartego świata.

Studio ma aktualnie 140 pracowników, którzy tworzą dwa wielkie projekty, więc formacja nie może pozwolić sobie na zaoferowanie ogromnego świata pełnego aktywności. Remedy ponownie koncentruje się na historii, ale Puha jednoznacznie zaznaczył, że Finowie skupiają się bardziej na mechanice – kolejne gry zespołu mają otrzymać głębszą i lepiej rozwiązaną mechanikę rozgrywki.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/12/29/quantum-break-remedy-next-game-focusing-better-game-mechanics/

Tagi: Max Payne quantum break remedy