Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.11.2016 09:53
Kolejny triumf Xbox One - konsola sprzedaje się 4 miesiąc z rzędu lepiej od PS4
3760V

Kolejny triumf Xbox One - konsola sprzedaje się 4 miesiąc z rzędu lepiej od PS4

Przez długi czas Xbox One nie mógł wyprzedzić PS4 w rankingu sprzedaży konsol w USA i Europie. Wszystko zmieniło się 4 miesiące temu...

Wg grupy NPD, która zbiera co miesiąc informacje o wysokości sprzedaży hardware'u i software'u w USA, to Xbox One sprzedawał się w październiku najlepiej w kategorii konsol. Drugim miejscem musiało zadowolić się PS4.

Aaron Greenberg, szef działu marketingu Xbox Games w Microsoft napisał na swoim Twitterze, że Xbox One jest wg danych grupy NPD najlepiej sprzedającą się konsolą w USA i to już 4 miesiąc z rzędu. Taki sam wynik konsola MS zaliczyła też w Wielkiej Brytanii i Australii.

Wg publikowanych informacji XOne sprzedaje się lepiej od PS4 przez 2 miesiące z rzędu na rynku brytyjskim i w kraju kangurów.

Ciekawe jak będzie wyglądać sytuacja w listopadzie, bo Xbox One S dorobił się poważnego konkurenta w postaci PlayStation 4 Pro.

Niestety w Japonii Microsoft nie potrafi podbić serc graczy. Firma od premiery XOne nie zdołała sprzedać nawet 80 tysięcy egzemplarzy konsoli na tym rynku.
 

Źródło: http://www.ign.com/articles/2016/11/10/xbox-one-continues-to-lead-sales-according-to-microsoft

Tagi: Australia Microsoft uk usa wyniki sprzedaży Xbox One xbox one s