SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.10.2016 09:02
Posiadacze PSP bez Wi-Fi zostają na lodzie - na pobranie gier z cyfrowej dystrybucji macie ostatnie dni
1513V

Posiadacze PSP bez Wi-Fi zostają na lodzie - na pobranie gier z cyfrowej dystrybucji macie ostatnie dni

Niestety dystrybucja cyfrowa oprócz tego, że jest bardzo wygodna ma też duże minusy. Największa wada takich rozwiązań oprócz sztucznego pompowania cen i braku możliwości odsprzedaży jest taka, że operator infrastruktury może w końcu po prostu wyciągnąć wtyczkę z gniazdka serwerów...

Tak stanie się z serwerami obsługującymi aplikację Media Go, którą posiadacze PSP wykorzystywali do kupowania zawartości z PlayStation Store. Sony poinformowało swych klientów, że po 24 października 2016 r. nie będzie można pobierać i instalować gier ani treści zakupionych w PlayStation Store poprzez program Media Go, dlatego należy pobrać własne treści do tego dnia.

Konieczne jest podjęcie szybkich działań w przypadku posiadania modelu PSP E1000 (bez połączenia Wi-Fi), bo jeśli nie posiadacie dodatkowo PS3, to w przypadku takiego modelu handhelda nie będzie można już pobierać i instalować gier ani treści zakupionych poprzez Media GO. Sony informuje jedynie, że "należy pobrać własne treści do 18 października 2016".

Oczywiście osobom bez wbudowanego WiFi w PSP pozostaje jeszcze opcja skorzystania z PS3 do uzyskania koniecznych certyfikatów dotyczących cyfrowych treści. Wiadomość jednak jest i tak niemiła dla posiadaczy PSP E1000, którym Sony znacząco utrudnia życie.

Pełen komunikat Sony znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/help-library/apps---features/other/media-go-update/?et_cid=em_276715&et_rid=5246757&Linkid=PSPMG-B-200916-CE-OTH-APS&emcid=PSPMG-B-200916-CE-OTH-APS

Tagi: