Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.09.2016 11:58
DigitalFoundry porównuje grafikę Forza Horizon 3 na PC i XOne
1098V

DigitalFoundry porównuje grafikę Forza Horizon 3 na PC i XOne

Na temat grafiki w Forza Horizon 3 napisano już tyle, że rozumiemy jeśli jesteście już  być może trochę znudzeni tym tematem. Mimo wszystko warto przyjrzeć się jeszcze jednej analizie oprawy wizualnej w tej wyjątkowej produkcji.

Właściwie to już przed weekendem, kiedy pojawiło się porównanie graficzne wykonane przez Candyland wiedzieliśmy, jak wspaniałą robotę wykonało PlayGround Games, by zoptymalizować Forza Horizon 3 na XOne. Produkcja została przebadana już również przez największe branżowe autorytety w zakresie grafiki w grach. Warto zatem przyjrzeć się wnioskom również z analizy DigitalFoundry.

DigitalFoundry twierdzi, że Forza Horizon 3 to najładniej prezentujące się wyścigi dostępne na Xbox One. Jest to też w dodatku jedna z najpiękniejszych gier ze wszystkich gatunków dostępnych na current-genie Microsoftu.

Gra na PC może teoretycznie wyglądać lepiej od edycji na XOne przy posiadaniu high-endowego sprzętu, ale różnice przy włączeniu maksymalnych detali nie są tak duże, jak można by się spodziewać. Przy wpatrywaniu się w ekran z bliskiej odległości widoczne są pewne różnice w zasięgu "rysowania" roślinności (na PC drzewka i krzaki pojawiają się trochę dalej). Przy bliższej analizie okazuje się również, że cienie są trochę uboższe na XOne. Odrobinę uboższe jest także filtrowanie tekstur na XOne względem PC. Takich detali się jednak praktycznie w ogóle nie wychwycą podczas normalnej zabawy.

Gorzką pigułą do przełknięcia w przypadku PC jest konieczność posiadania naprawdę mocnej konfiguracji sprzętu, by cieszyć się stabilnym frameratem na poziomie 30 fps przy najwyższych detalach graficznych (na ten temat pisaliśmy więcej w tym miejscu).

 

Źródło: youtube

Tagi: