Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.09.2016 14:57
Shuhei Yoshida komentuje sytuację No Man's Sky. Sony nie zwraca gotówki za produkcję
2487V

Shuhei Yoshida komentuje sytuację No Man's Sky. Sony nie zwraca gotówki za produkcję

Hello Games nie zaprezentowało oczekiwanej jakości w przypadku No Man's Sky i gracze dość prędko wytknęli deweloperom obiecywanie gruszek na wierzbie. Sytuację produkcji postanowił skomentować Shuhei Yoshida, który obarczył winą Seana Murray’ego.

Shuhei Yoshida podczas Tokyo Game Show miał okazję porozmawiać z dziennikarzami Eurogamera i Brytyjczycy bardzo chętnie poruszyli temat No Man's Sky. Szef Sony Worldwide Studios zaznaczył, że miał okazję zagrać w grę tuż przed premierą i później z premierową łatką, więc widzi ogrom pracy włożony przez deweloperów na ostatniej prostej.

Charyzmatyczny przedstawiciel japońskiej korporacji nie ukrywa przy tym, że rozumie zarzuty skierowane w stronę Hello Games:

„Rozumiem niektóre z zarzutów, zwłaszcza te skierowane w Seana Murry’ego, bo obiecywał on wiele funkcji, których nie ma w grze od dnia premiery. To nie była dobra strategia PR, bo on nie miał osoby pomagającej mu w sprawach public relations – w końcu jest deweloperem indie. Ale w ich planie jest dalsze rozwianie No Man’s Sky i nie mogę się doczekać kontynuowania rozgrywki.”

Jednocześnie Yoshida jest zadowolony z wyników sprzedaży i nie uważa, by gra mogła zaszkodzić marce PlayStation:

„Jestem bardzo zadowolony z gry i zaskoczony tak dobrą sprzedażą, więc nie jestem odpowiednią osobą, która może ocenić, czy gra zaszkodzi marce. Ja osobiście sądzę, że nie. Jeśli już, to jestem dumny, że ludzie mogą zagrać w No Man’s Sky na PlayStation 4 i PC.”

Warto jednocześnie zaznaczyć, że znaczna część graczy chcących oddać No Man's Sky spotyka się z odmową – Sony wysyła do zainteresowanych specjalny list, w którym tłumaczy sytuację produkcji. Notkę możecie znaleźć w naszej galerii.  

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-09-16-sonys-shuhei-yoshida-on-no-mans-sky

Tagi: No Man's Sky playstation 4 shuhei yoshida Sony