Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.08.2016 16:28
Call of Duty 2 działa zdecydowanie lepiej na Xbox One. Microsoft zadbał o klatki na sekundę
922V

Call of Duty 2 działa zdecydowanie lepiej na Xbox One. Microsoft zadbał o klatki na sekundę

Call of Duty 2 swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą, ale produkcja dzięki wstecznej kompatybilności otrzymała drugie życie. Inżynierowie z Microsoftu nie zmarnowali czasu i zadbali o grę Infinity Ward.

Od premiery Call of Duty 2 minęło już prawie 11 lat i w swoim czasie Infinity Ward walczyło o płynne 60 klatek na sekundę. Ta magia niestety się nigdy nie udała, bo tytuł w wielu miejscach spadał do nawet 30 fps-ów. Problem nasilał się podczas dynamicznej wymiany ognia, bo w tej sytuacji gracz mógł poczuć męczące zamrażanie obrazu.

Na szczęście Microsoft nie pokpił sprawy i w należyty sposób zajął się edycją na Xboksa One. Możemy tutaj mówić wyłącznie o przystosowaniu projektu do współczesnej konsoli, ale nawet taka magia sprawiła, że gra działa zdecydowanie lepiej. Warto jednak zaznaczyć, że tytuł wciąż śmiga w natywnej rozdzielczości 720p, a w sumie sama oprawa nie została w żaden sposób zmieniona.

Jest to na pewno świetna wiadomość dla graczy, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z produkcją i tęsknią za akcją w przeszłości. COD 2 może i nie jest najlepszym przedstawicielem gatunku, ale umili Wam około 9 godzin przy konsoli.  

Źródło: YouTube.com

Tagi: call of duty 2 Infinity Ward wsteczna kompatybilność xbox one