Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.08.2016 17:01
Microsoft wprowadzi więcej swoich gier na Steam. Firma nie zamierza koncentrować się wyłącznie na Windows 10
1432V

Microsoft wprowadzi więcej swoich gier na Steam. Firma nie zamierza koncentrować się wyłącznie na Windows 10

Quantum Break wkrótce trafi na Steam i jednocześnie grę uruchomimy na starszych systemach Microsoftu. Firma postanowiła zmienić taktykę i w konsekwencji kolejne gry z katalogu Amerykanów mogą trafić do sklepu Valve. 

Microsoft zapowiadając wielką integrację Xboksa One z komputerami osobistymi chciał oferować produkcje w swoim własnym sklepie na Windows 10. Jak się jednak okazało, gracze niezbyt przychylnie podchodzili do tej propozycji, więc Amerykanie postanowili interweniować.

Szef marketingu Xboksa – Aaron Greenberg – potwierdził, że kolejne gry z katalogu first-party trafią na Steam. Szlaki przeciera Quantum Break, ale przedstawiciel Microsoftu przypomniał w wypowiedzi o między innymi Age of Empires, Alan Wake, Ori and the Blind Forest, czy też State of Decay.

Greenberg zaznaczył przy tym, że nie wszystkie produkcje Microsoft Studios wskoczą na platformę Valve. Wszystko zależy od tego „czy ma to sens”. Nie otrzymaliśmy oczywiście konkretów, ale nie jest pewnie dla nikogo zaskoczeniem, że w tym biznesie liczy się kasa, więc wszystko zależy od zainteresowania.

Quantum Break zadebiutuje na Steam 14 września i gra będzie zawierać wszystkie wcześniej wydane aktualizacje. Produkcja o załamaniu czasu wskoczy również do pudełek.  

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/more-microsoft-published-games-could-come-to-steam/1100-6442913/

Tagi: